Wiedźmin Wiki
363 Postów
VonEverec
DeRudySoulStorm
Ruttou
Yrbeth
Stygies VIII

Filtruj posty Resetuj

Kategorie

Sortuj według

  • Wszystkie
  • Obserwowane
• 22 godz.

Va fail Hanse!

Kochana społeczności,

Przepraszam, że tak gwałtownie, ale musiałem się zwinąć. Problem z pogodzeniem pracy i marnowaniem czasu na discordzie. Do tego kilka innych rzeczy.

No ale! Pewnie odwlekałbym tę decyzję jeszcze kilka dni, jednakże w związku z powrotem Yrbeth, Rutta i Rudego do Loży, nie miałoby to znaczenia. Z resztą, kogo ja oszukuję, ten mój mode nie miał znaczenia i nic nie wnosił :D

Nie wykluczam powrotu, pewnie już się zastanawiacie ile wytrzymam, co? :D W sumie na pewno wrócę, na Wasze nieszczęście :P

Tymczasem bawcie się dobrze, nie popsujcie rynsztoku pod moją nieobecność, pamiętajcie co pokazuje kompas polityczny i pamiętajcie: Gdy nadejdzie czas Białego Zimna, nie jedzcie żółtego śniegu!


Post image
0 2
• 23 godz.

Zgłoszenie na mode treści

Drogie użytkowniczki i użytkownicy,


otóż ja, sam Rudeusz Kosmateusz alias DeRudySoulStorm aka Rudy wiem, żem wielkie pustki poczynił w społeczności Wiki tej po rezygnacji mec. Idąc za głosem serca (oraz wszechwiedzących botów z naszego cudownego serwera http://scr.hu/1qal/r3lxn ) składam tutaj swe zgłoszenie, aby zostało rozpatrzone przez miłosiernie nam panującego trzynastego biurokratę Wiedźmin Wiki - WujkaNerevara. Nie posiadam żadnego doświadczenia (metryczka fandomowa kłamie), nie umiem pisać artów (Yrbi mym świadkiem), nie znam się na technikaliach (Duckey mym świadkiem), zatem myślę, że będę idealnym kandydatem na to stanowisko.

SHUt your play! Scr
1 2
• 24 godz.

Zgłoszenie na moderatora treści

Szanowni użytkownicy,

Ja, Ruttou, były biurokrata Wiedźmin Wiki, składam na ręce miłościwie nam panującego Nerevara zgłoszenie na moderatora treści. Posiadam prawie roczne doświadczenie, interesuję się uniwersum i sprawia mi przyjemność uzupełnianie artykułów. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Z wyrazami szacunku,

Rutt

2 4
• 1 d.

Zgłoszenie na moderatora

Droga społeczności,


zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora. Pełniłam tę funkcję już wcześniej, więc posiadam doświadczenie, a także wiedzę o podjętych działaniach (także tych prowadzonych przez weteranów). Uważam, że mój wkład znacznie przyczyni się do rozwoju Wiki, szczególnie obecnie, kiedy po premierze "Wojny Krwi" powstają nowe artykuły i potrzebny jest odpowiedni nadzór.


Niech Modron Freyja ma nas w opiece!


Yrbeth

3 2
• 2 d.

Uprawnienia

Byłam tutaj w czasach, kiedy cała dawna kadra odeszła i nikogo tu nie było, by podtrzymać Wiedźmin Wiki. Teraz, kiedy nowi moderatorzy odwalają masę dobrej roboty tu oraz na Discordzie, mogę odejść z kadry, żeby zająć się porządniej Cyberpunk Wiki i paroma innymi rzeczami, jakie mam na głowie. Nie jestem nigdy w kadrze po to, by być, a po to, żeby wykorzystywać uprawnienia do pomocy wiki i fandomowi, a bycie tutaj w aktualnej sytuacji mija się z celem. Macie moje błogosławieństwo i pamiętajcie - zawsze piszcie, gdybyście potrzebowali pomocy albo mieli pytania :)

2 6
• 11/5/2018

Wąpierz - kłamca

Postanowiłem tutaj podzielić się swoją teorią dotyczącą znienawidzonej przeze mnie postaci - Huberta Rejka. Jak każdy wie, twierdzi on że jest wampirem wyższym - ale podczas walki z Geraltem zmienia się w Katakana, a pośmierci nie regeneruje się w oczach, jak Detlaff. No więc moim zdaniem on nie jest wampirem wyższym, a Nosferatem. Nosferat jest wspominany w W3 jako silniejszy krewny katakana... a po zabiciu Gaela w misji "Pijak z Oxenfurtu" Geralt określa katakana jako "takiego wampira wyższego". Czyli wampir jeszcze silniejszy niż Katakan w zasadzie miałby prawo nazywać się wampirem wyższym... Jednak bał się Geralta (nie rzucił się na niego gdy ten go gonił) i próbował mu wcisnąć, że jest nieśmiertelny - nawet jego mina wskazywała na strach gdy przymierzał się do starcia.
(Tak naprawdę to po prostu nie mogę się pogodzić z tym, że taka szurnięta menda jak Rejk miała by - jako wampir wyższy - po śmierci po prostu się zregenerować... Niestety, Krew i Wino wszystko popaprały - wampiry wyższe wyszły niemalże na bogów, a jego zgonu nie wyjaśniono. Moim zdaniem Redzi trochę tam przeholowali z epickością. Ale wracając do teorii:)
Mówiąc krótko, wyliczyłem to dowody na to że Rejk kłamał, będąc po prostu bardzo silnym katakanem lub nosferatem. Co o tym myślicie? Ciekawi mnie co stali bywalcy/admini (a co za tym idzie, pewnie i wielcy fani) Wiedźmina powiedzą na temat tej sprawy. (Oczywiście, poza tym że to niedopatrzenie twórców gry)
1 2
• 11/4/2018

Discord

Hej,
Może mi ktoś podać link żebym mógł sobie wpisać na telefonie i dołączyć? Próbowałem przez link tutaj na Wiki i mi nie działa, po przyjęciu zaproszenia jest komunikat że strona nie odpowiada...
0 1
• 11/2/2018

Zgłoszenie na moderatora.

Dzień dobry, a nawet bardzo!

Niniejszym postem zgłaszam swą chęć niesienia pomocy Kapitule, poprzez moderowanie dyskusji na Discordzie, gdzie ostatnio porządki są potrzebne.

Bezsprzecznie argumentami na moją korzyść są:

-poziom znajomości dzieł Sapka, przy jednoczesnym braku bezmyślnego wzdychania do tegoż wąsacza;

-ilość godzin ~~zmarnowanych~~ spędzonych zarówno na kanale WW, jak i w grze;

-elokwencja i wysublimowany gust filmowy (tak, hehe, piąteczka Muge);

-poza tym jestem niepoprawnym romantykiem i altruistą, wiadomo;

-dystans do siebie i otaczających mnie nonsensów, co przekłada się na bezkonfliktowość, raczej.

Aha, jak coś to wychodzę czasem z piwnicy, więc nie wiem, czy mnie to nie skreśla z urzędu.von Everec
  • Bohater, którego potrzebujemy, ale na którego nie zasługujemy
  • No nie wiem, może lepiej Zoltanowi dać ownera?
1 5 6
• 11/1/2018

Jest więc i Triss!

PPE.pl: Wiedźmin od Netflix. Pierwszy pokaz Geralta! Wstępna data premiery i Polak
w obsadzie - PPE.pl.
https://www.ppe.pl/news/126816/wiedzmin-od-netflix-pierwszy-pokaz-geralta-wstepna-data-premiery-i-reszta-obsady.html
No i ten no, Geralt też jest ;)
Post image
3 3
• 10/29/2018

Dwuznaczne sytuacje, żarty, gra słów w książkach o Wiedźminie

Dzień dobry. Szukam inspiracji do pracy dyplomowej i byłabym wdzięczna za nakierowanie mnie na jakiekolwiek dowcipy, dwuznaczne sytuacje i gry słów w sadze o Wiedźminie. Z góry dziękuję za pomoc.

0 10
• 10/23/2018

Nowa gra plus a zatrucie eliksirami.

Hej, gram na ng+, umiejętności mam rozdane tak samo a mój Max poziom zatrucia eliksirami to 100.. ktoś wie o co chodzi? Przed rozpoczęciem ng+ piłem 3 odwary a teraz jeden
1 2
• 10/22/2018

Zgłoszenie na administratora treści

Witam! Ostatnimi czasy wiele godzin spędziłem na rozbudowie tej wiki dlatego zgłaszam tu moją kandydaturę. Wiem, że to stanowisko jest bardzo wymagające ale mam nadzieję, że sobie z nim poradzę. Dodatkowe funkcje w edytorach na pewno pomogłyby mi w edycjach. Byłbym zaszczycony pracować z tak wspaniałymi administratorami.

Z wyrazami szacunku

NephriteKnight

3 5
• 10/19/2018

Sprawozdanie z września

Szanowni użytkownicy!


We wrześniu:

• Zostaliśmy partnerami Witcher Kitchen, projektu Nerds' Kitchen. Znajdziecie tam między innymi przepisy na potrawy z Gwinta stworzone we współpracy z CD Projekt Red. Gdybyście szukali linku do Witcher Kitchen, szukajcie w naszej nawigacji u góry w zakładce Polecane.


Garść statystyk:

~ 670 tys. wyświetleń

~ 1160 edycji

~ 15 obrazów


Zachęcamy Was także do śledzenia naszych social media:

serwer na Discordzie: https://discord.gg/UzGW3p7

Facebook: https://www.facebook.com/wiedzminskawiki

Twitter: https://twitter.com/wiedzmin_wiki


Załączony obraz: ilustracja rosyjskiego wydania Wiedźmina, Geralt walczący z bruxą. Niech to będzie wynagrodzeniem za spóźnienie ze sprawozdaniem :D

Post image
2 3
• 10/18/2018

O serialu The Witcher na Poznańskich Dniach Fantastyki

Jeśli jest tutaj ktoś z Poznania, to polecam wybrać się na Poznańskie Dni Fantastyki 20-21 października -

Tomasz Nowakowski i Marta Grandke z profilu Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży wezmą na warsztat uniwersum Wiedźmina.


"Wiedźmin jest słowiański...

... i nie tylko. Bardzo dużo osób w związku z ogłoszeniem przez Netflix serialu "Wiedźmin" dyskutuje w sieci na temat tego, że jest to dzieło, które bazuje na słowiańskim klimacie. Naszym zadaniem na prelekcji będzie pokazanie tego, że owszem, ale Sapkowski czerpie także z wielu różnych kultur - japońskiej, germańskiej, celtyckiej, bliskiego wschodu, greckiej i innych. Przyjdźcie i przekonajcie się sami."

Poznańskie Dni Fantastyki
Poznańskie Dni Fantastyki www.facebook.com
1 0
• 10/11/2018

Rynsztunek Wilka(Xbox One)

Cześć,
Nie mogę odnaleźć podstawowego rynsztunku szkoły Wilka. Jestem w w tej wieży przy Kaer Mohren ale skrzyni nie da się otworzyć w ogóle jej nie podswietla. Czy to jest jakiś ogólny błąd czy tylko mi się tak stało ?
0 1
• 10/10/2018

Obsada serialu

Netflix ukazał całą obsadę serialu The Witcher. Post możecie zobaczyć tutaj.

Post image
5 36
• 10/7/2018

W3:KiW zakończenie

Jak się otrzymuje poszczególne zakończenia w wiedźmina krew i wino
I które się wam najbardziej podoba
0 1
• 10/2/2018

Ankiety i hiperłącza

Od dzisiaj można na naszej wiki dodawać ankiety w Dyskusjach, jeśli korzystacie z niej poprzez wersję na PC lub z nowej aplikacji Fandomu.


Jak pewnie zauważyliście w tym poście, możecie też zawierać linki w postach jako hiperłącza w tekście. Wystarczy zaznaczyć tekst i kliknąć w ikonę hiperłącza. (Nie można tego jeszcze robić poprzez aplikację, ale jeśli wklei się link do artykułu na wiki, aplikacja powinna go przekształcić na nazwę artykułu z hiperłączem)


Enjoy!

2 2
• 9/30/2018

Mutacje

Witam wszystkich☺
Ostatnio zacząłem grać nową grę + w wiedźminie 3 i zastanawiam się jaka mutacja jest najkorzystniejsza, nielicząc przenikliwego chłodu, ponieważ ten mi się juź znudzi. Jakie mutacje polecacie?
1 3
• 9/27/2018

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to gra, która łączy fabularną eksplorację oraz karciane bitwy. W skrócie:


1. 30 godzin rozgrywki

2. 20 stanów świata

3. 75 wypraw dodatkowych

4. Zarządzanie zasobami, werbowanie i rozwijanie jednostek we własnym, personalizowanym obozie wojennym

5. Bitwy fabularne

6. 250 kart + 20 kart do GWINTA

7. Konsekwencje fabularne, np. wystąpienie przeciwko sojusznikowi może spowodować, że jego karta zniknie z talii


Uwaga: Jeśli posiadasz już konto GWINTA i chcesz pozyskiwać dodatkowe rzeczy (więcej informacji poniżej), upewnij się, że używasz tych samych danych podczas zakupu, aby przedmioty zostały dodane do twojego profilu GWINTA automatycznie.


Więcej informacji:

https://thewitcher.com/pl/thronebreaker-witchertales

The Witcher 3: Wild Hunt - Official Website The Witcher 3: Wild Hunt - Official Website
7 0