O nasAdministracjaOś czasuKronikaFacebookTwitterKsiążkiOstatnie życzenieMiecz przeznaczeniaKrew elfówCzas pogardyChrzest ogniaWieża jaskółkiPani JezioraSezon burzGryWiedźminWiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 3: Dziki GonWiedźmin 3: Serca z KamieniaWiedźmin 3: Krew i WinoKomiksyDroga bez powrotuMniejsze złoOstatnie życzenieGranica możliwościZdradaWiedźmin. Tom IWiedźmin. Tom IIFilmyFilm WiedzminSerial WiedźminSerial The WitcherPomocRegulaminPoradnik edycyjnyPolityka grafikPrzewodnik układuNajpotrzebniejsze stronyNieużywane plikiPotrzebne plikiNieskategoryzowane plikiNieskategoryzowane kategorieNieskategoryzowane szablonyPodwójne przekierowaniaZerwane przekierowaniaLista przekierowańGwint WikiVatt'ghern PBFWiedźmin Fanon WikiMCH - Wiedźmin WikiThe Elder Scrolls WikiGothicpediaŚródziemie WikiZłoczyńcy WikiGra o Tron WikiJak Wytresować Smoka Wiki
Wiedźmin Wiki
247 Postów
Avatar
Avatar
Avatar
Avatar
Wszyscy użytkownicy
Avatar
Avatar
Avatar
Avatar
Avatar
+4

Z czym wam się kojarzy Nilfgaard?

Jestem ciekawy tego, bo ja przez długi czas próbowałem znaleźć twór państwowy w naszym świecie najbardziej odpowiadający Cesarstwu Słońca. Doszedłem do wniosku, że Nilfgaard najbardziej mi przypomina skrzyżowanie III Rzeszy z Carską Rosją Aleksandrów i Mikołajów. I to wszystko w oprawie renesansowej ;P

(edytowane przez administrację)
0 41
  • Zagłosuj
  • Odpowiedz
Avatar
Avatar
Avatar
Avatar
Avatar
+4
0

Belohun to mix Roberta Baratheona z Panem Prezesem Polski ;P

0

Napewno Nilfgaard jest znacznie lepiej rozwinięty od Królestw Północy, powiedziałbym, że renesans już się tam rozpoczoł. Zresztą same zbroje nilfgaardczyków w wiedźminie 2 były wzorowane na tych ze średniowiecza.

Jeśli chodzi o tym z jakim krajem mi się kojarzy, to raczej ciężko mi określić, ale dla mnie to bardziej II Rzesza Niemiecka za panowanie Hohenzollerów. Jeśli książe dobrowolnie się do nich przyłączył zostawiał swój tytuł, tak samo w Nilfgaardzie podczas podbijania królestw.

Pod względem gospodarzym... ciężko określić, ale dałbym coś pomiędzy Bizancjum w XII wieku, a Imperium Rosyjskim.

0
Użytkownik FANDOMU

Niewątpliwie III Rzesza, wystarczy przeczytać opis początku wojny z Nilfgaardem, który król Koviru przedstawia Dijkstrze - jest on identyczny jak historia ataku na Polske w 39, a nazwa zaatakowanej miejscowosci do zludzenia przypomina "Gleivitz", co po niemiecku znaczy Gliwice, czyli miasto na Gornym Slasku, gdzie dokonano jednej z prowokacji rozpoczynajacej II WŚ.

0
Użytkownik FANDOMU

Jak dla mnie to :

Technologicznie Włochy XV-XVI Wiek

Miltarnie Starożytny Rzym (dobrze zoorganizowana armia)

Jeśli chodzi o podboje to III Rzesza Niemiecka

Kultura,ekwipunek itp to także Włochy i renesans

0

Można też zauważyć,iż Nilfgaard ma elementy słowiańskie( jeżeli ktoś czytał Starą Baśn to wie o czym mówię) ,ponieważ jednym z najważniejszych słowiańskich Bogów było słońce a każdy wie co mają w herbach i w co wierzą Nilfgaardczycy.

A co do odpowiedników według mnie wygląda to następująco:

Redania- Rzeczpospolita Obojga Narodów /Polska

Kaedwen-Litwa ( można zauważyć nawet ciekawe podobiestwo między pasami Henselta a Jagiełły)

Aedirn-Czechy i Słowacja

Temeria-Ciężko powiedzieć jednak myślę, że to coś na wzór piastwoskiej Polski i Węgier może

Nilfgaard- I Rzesza Niemiecka w stylu Słowiańskim ze strojami renesansowych Włoch

Albo III Rzesza (swastyka to symbol słońca), albo Naród Ognia z "Awatar: Legenda Aanga" (jakby tego było mało, mający ponad 80 lat Zuko w "Legendzie Korry" wygląda jak... no cóż... sami zobaczcie.

Ej, który to usunął tę odpowiedź?!

Ja ją usunąłem, ponieważ nie spełniała wymogów dobrego smaku dyskusji.

Kurczę, a tak chciałem poznać tę reakcję...

0
Użytkownik FANDOMU
z niemcami nwm czemu