O nasAdministracjaOś czasuKronikaFacebookTwitterKsiążkiOstatnie życzenieMiecz przeznaczeniaKrew elfówCzas pogardyChrzest ogniaWieża jaskółkiPani JezioraSezon burzGryWiedźminWiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 3: Dziki GonWiedźmin 3: Serca z KamieniaWiedźmin 3: Krew i WinoKomiksyDroga bez powrotuMniejsze złoOstatnie życzenieGranica możliwościZdradaWiedźmin. Tom IWiedźmin. Tom IIFilmyFilm WiedzminSerial WiedźminSerial The WitcherPomocRegulaminPoradnik edycyjnyPolityka grafikPrzewodnik układuNajpotrzebniejsze stronyNieużywane plikiPotrzebne plikiNieskategoryzowane plikiNieskategoryzowane kategorieNieskategoryzowane szablonyPodwójne przekierowaniaZerwane przekierowaniaLista przekierowańGwint WikiVatt'ghern PBFWiedźmin Fanon WikiMCH - Wiedźmin WikiThe Elder Scrolls WikiGothicpediaŚródziemie WikiZłoczyńcy WikiGra o Tron WikiJak Wytresować Smoka Wiki
Wiedźmin Wiki
247 Postów
Avatar
Avatar
Avatar
Avatar
Wszyscy użytkownicy
Avatar
Avatar
Użytkownik FANDOMU

Jedna uwaga

Nie jest pewne czy to Geralta spotyka Nimue na końcu książki. Spotkałem się z równie prawdopodobną teorią, że był to Brehen. Zakończenie jest na tyle otwarte, że obie opcje są prawdopodobne, wręcz mógłby to być trzeci wiedźmin, otwarta furtka na kontynuacje.

(edytowane przez administrację)
0 16
  • Zagłosuj
  • Odpowiedz
Avatar
Avatar
0

Jakich znowu producentów? Sprecyzuj, proszę.

1
Użytkownik FANDOMU

Jest to Geralt, bo to właśnie on wiedział od czarodziejów z Rissbergu ile idrów zostało "wyprodukowanych", mówi: "długo cię szukałem (chyba) ósemko". Po drugie białe włosy.

0

Właśnie wtedy po tym tekście zrozumiałem, że to był Geralt.

0
Użytkownik FANDOMU

Nadal nie jestem przekonana. Zwłaszcza że według siódemki, Geralt już opóścił tę czaso przestrzeń. Skłaniam się za wiedzminem przypominającym Geralta, a pokazującego że ani zło, ani szalone wymysły czarodziejów, ani wiedzmini nie wygineli

0
Użytkownik FANDOMU

Z początku nawet myślałam (sorry za dwa posty) że to lisica chciała z początku porwać Nimue, i dlatego podszyła się pod wiedzmina. Stąd zdanie "Wszystko jest iluzją"

0

Pisz posty w trybie źródłowym, żeby przeglądarka podkreślała błędy, proszę.

Opuszczenie świata nie wyklucza możliwości powrotu do niego, podróże Ciri w jednym rozdziałów są chyba tego najlepszym świadectwem.

0
Użytkownik FANDOMU

Trochę Wam tu odkopię.


To z całą pewnością była iluzja lisicy.

Prawdopodobnie Geralt powrócił za swojego zycia w te stronę, wszak " ile takich krąży po lasach i morduje ludzi. Ile trzeba będzie takich odnaleźć. I zarąbać. chciałem rzec: wyeliminować" może lisica to widziała, albo miała jakieś połączenie więzią z Geraltem, przeciez "niegdyś mogły bardzo wiele". Na pewno całkiem przypadkowo uzyła tych samych słów co do Geralta: "Iluzja - Wszystko jest iluzją" :P 

1
Użytkownik FANDOMU

Nie widzę możliwości by był to Brehen. Rys postaci wyklucza altruizm, którym jest bieganie po lasach i zabijanie potworów za "dziękuję". Pomysł z lisicą podobał mi się bardziej, ale po ponownym przeczytaniu Sezonu Burz, mam poważne wątpliwości. Jak na iluzję, czy to kontrolowaną przez Lisicę, czy wytworzoną przez podświadomość Nimue, wizja przynosi ze sobą troche za dużo faktów. Potwór ma metkę z numerem seryjnym, który pasuje do numeru poprzedniego. Wątpię by Nimue wyczytała oznaczenia hybryd w bajkach i klechdach, a jeszcze bardziej wątpię by orientowała się w nich lisica. Znak Somne, którym Geralt usypia Nimue, rzeczywiście jest jednym ze znaków wiedźmińskich i wiedźmin miał okazję posłużyć się nim wcześniej. Nimue o nim nie wie, jak to jest przedstawione w książce, a i tym razem wątpię by znaki wiedźmińskie znała lisica. Na koniec zostawiam niepozorne pytanie, które zadaje Geralt: Który mamy rok? Kubek w kubek jak robiła to Ciri, w podróżach do miejsc i czasów. Ludzie małej wiary :}, to Geralt we własnej osobie.

0
Użytkownik FANDOMU

W słuchowisku realizowanym przez fonopolis bierze udział aktor podkłądający głos Geraltowi i też sądzę, że to był on.

0
Użytkownik FANDOMU

Według mnie opcje są trzy:

1. Jest to, faktycznie, Geralt

2. Jest to iluzja aguary. ,,Iluzje są tym, o czym myślisz. Czego się lękasz. I o czym marzysz. Nimue, znająca legendy o Białym Wilku, myślała o nim. Lękała się potworów. I zapewne marzyła o spotkaniu Geralta. Świetnie pokrywa się z epilogiem - uratowana z opresji przez swego idola.

3. Najmniej prawdopodobna - jest to Vesemir. Cytat z początku o rozjaśnianiu mroków, który sygnowany jest Vesemirem, również wypowiadany jest w epilogu, właśnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to Geralt powtarzał słowa swego mentora.