O nas Administracja Oś czasu Kronika Wiedźmin Wiki na Facebooku Wiedźmin Wiki na Twitterze Książki Ostatnie życzenie Miecz przeznaczenia Krew elfów Czas pogardy Chrzest ognia Wieża jaskółki Pani Jeziora Sezon burz Gry Wiedźmin Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Wiedźmin 3: Dziki Gon Wiedźmin 3: Serca z Kamienia Wiedźmin 3: Krew i Wino Komiksy Droga bez powrotu Mniejsze zło Ostatnie życzenie Granica możliwości Zdrada Wiedźmin. Tom I Wiedźmin. Tom II Filmy Film Wiedzmin Serial Wiedźmin Serial The Witcher Pomoc Regulamin Poradnik edycyjny Polityka grafik Przewodnik układu Najpotrzebniejsze strony Nieużywane pliki Potrzebne pliki Nieskategoryzowane pliki Nieskategoryzowane kategorie Nieskategoryzowane szablony Podwójne przekierowania Zerwane przekierowania Lista przekierowań Gwint Wiki Vatt'ghern PBF Wiedźmin Fanon Wiki MCH - Wiedźmin Wiki The Elder Scrolls Wiki Gothicpedia Śródziemie Wiki Złoczyńcy Wiki Gra o Tron Wiki Jak Wytresować Smoka Wiki
Wszyscy użytkownicy

Auberon

Czy mógłby ktoś zacytować fragment książki lub podać inne źródło na którego podstawie można wysnuć wniosek iż Król Olch był Wiedzącym?

0 5
  • Zagłosuj
  • Odpowiedz
0

Auberon był ojcem Lary Dorren.

Tak, rzeczywiście.Ale czy nie uważasz że to nie jest wystarczający dowód?

0

Myślę, że Auberon, król Ludu Olch, musiał być jakąś żywą legendą, kimś niesamowitym, żeby mieć taki tytuł. Sam związek z Shiadhal był wielkim wyróżnieniem i myślę, że elfy nie dopuściłyby do legendarnej Shiadhal kogokolwiek, kto nie jest co najmniej tak niezwykły jak ona (chodziło może nie tylko o geny, ale także o sam związek - przecież królowie nie wydawali swoich córek za chłopa ze wsi). Poza tym, jako król miał duże pole do działania i był mega stary, więc miał wiele czasu, żeby stać się Wiedzącym (poza mocą Wiedzący musiał mieć rozległą wiedzę).
Nie wiem, czy te argumenty Cię usatysfakcjonują, jak coś to pisz :)
EDIT: O nie! Pomyliłem Larrę z Shiadhal! Ale wtopa XD Sorry, jutro poprawię.
EDIT2: Dzięki DeRudy!

Nie znalazłem w tekście oczywistego potwierdzenia, że jest Wiedzącym. Jednak był dość stary oraz był Królem Ludu Olch, a elfy raczej nie wybrałyby byle kogo na swojego władcę. Sprawdzę jeszcze dokładniej tekst jutro.

Rzeczywiście, jest to bardzo prawdopodobne.