Fandom

Wiedźmińska Wiki

Łamignat

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Cr exile4 c1g1.png

Łamignat - jedna z postaci w przygodzie "Wiedźminkołaj", szemrany handlarz i członek półświatka w dzielnicy biedoty w Wyzimie Klasztornej.

Opis Edytuj

Prowadzi interesy w karczmie "Miś Kudłacz", nie opuszczając jej w ogóle. Zachowuje się dosyc oschle i jest małomówny: każe Geraltowi spadac, a gdy ten pyta "Co słychac?" odpowiada swoim zwyczajem "Głuchy jesteś? Spadaj!". Należał do grona zapalonych graczy w kościanego pokera, lecz ograniczył tę profesję po niefortunnym ograniu pielęgniarza ze Szpitala Lebiody - Baltazara. Wygrał od niego dziwny czerwony kamyk, po którego utracie Baltazar był w siódmym niebie, gdyż twierdził, że tylko tak mógł się pozbyc "tego cholerstwa". Łamignat szybko przekonał się na własnej skórze, o co mu chodziło - gorzałka straciła dla niego smak, prysło mu powodzenie w pokera, zaś każda próba wyrzucenia kamyka kończyła się niepowodzeniem - nikt go nie chciał kupic, a po wyrzuceni go do wody znalazł go w piwie. Któregoś razu usiłował go jeszcze raz podłożyc Baltazarowi w grze w kości, lecz ten przestraszył się niesamowicie, wcisnął go na czoło i uciekł, a Łamignat nie odzyskał już dobrej passy, co może tłumaczyc jego wieczne przygnębienie i niechęc do ludzi.

W zadaniu "Wejście do szpitala" Geralt po rozmowie z Dillenem postanawia iśc za radą medyka i spytac się o Baltazara Łamignata. Ten jak zwykle próbuje skłonic swoimi manierami wiedźmina do pójścia sobie i zostawienia go w spokoju, lecz ożywia się, gdy Biały Wilk postanawia go pokonac w kościanego pokera. Po wygraniu tej "potyczki" Łamignat opowiada Geraltowi całą historię, wyjaśniając, że można spotkac pielęgniarza w krypcie na cmentarzu lub w jego okolicach (ta pierwsza wersja okaże się prawdziwa).

Sprzedaje następujące towary (w nawiasach podano cenę w orenach za sztukę): 3 wyzimskie czempiony (5), 2 czerwone wina z Toussaint (10), 4 lokalne pieprzówki (20), 2 spirytusy krasnoludzkie (30), 2 spirytusy na krwi wyverny (50), książka "Ja przy sobie ustawnie mam czartowskie zioła" (60), fisstech (100). Można mu sprzedawać alkohole, pożywienie, zbroję, bronie (oprócz miecza srebrnego) i eliksir żonine łzy.

Ciekawostki Edytuj

  • Łamignat to również imię rozbójnika potężnej siły, lecz o gołębim sercu, bohatera fikcyjnego z serii komiksów autorstwa Janusza Christy - "Kajko i Kokosz", jednak jeżeli twórcy przygody inspirowali się nim, nadając imię Łamignatowi z "Wiedźminkołaja", to i tak obaj nie mają ze sobą nic wspólnego.

Więcej w Fandom

Losowa wiki