FANDOM


Cr order6 c1g1

Łowca głów – płatny zabójca, pojawiający się w grze komputerowej Wiedźmin, prawdopodobnie nietożsamy z Jean-Pierrem; może pojawiać się tylko w rozdziałach od I do III (od IV nie występuje w ogóle, niezależnie od okoliczności).

Historia Edytuj

Jeżeli wiedźmin zabije strażnika miejskiego (akt II i III) czy knechta Zakonu Płonącej Róży pilnującego bramy do Starej Wyzimy (akt II lub III) lub najemnika pilnującego zajazdu na Podgrodziu (akt I), to w następnej lokacji łowca głow "odwiedzi" bohatera, aby na zlecenie tajemniczego mocodawcy wymierzyć mu sprawiedliwość za pozbawienie życia stróża prawa. Wówczas gracz będzie musiał podjąć decyzję:

  • zapłacić łowcy minimum 1000 orenów; wtedy ten wymyśli wersję zdarzeń uniewinniającą bohatera i da mu spokój do czasu zabicia następnego stróża prawa. Przekazanie niższej kwoty skłoni go do walki.
  • rozpocząć walkę z łowcą. Jest on całkowicie odporny na obrażenia zadawane przez Geralta zarówno wszelką bronią oraz za pomocą znaków, jak i negatywne efekty w rodzaju bólu, ogłuszenia, powalenia, podpalenia, itp., sam natomiast potrafi jednym ciosem odebrać ok. 100 punktów życia bohaterowi.

Na bagiennym cmentarzysku golemów można zabić łowcę trzy razy naciskając na pylony. Po trzeciej błyskawicy padnie on martwy, Geralt nie otrzyma jednak żadnego PD ani przedmiotów z jego zwłok, a kolejny łowca będzie mimo to nachodzić bohatera w następnych lokacjach, dopóki nie otrzyma 1000 orenów.

Łowcę głów można też zabić w normalny sposób. Wystarczy, że gracz będzie cały czas atakował mieczem łowcę. Po pewnym czasie łowca będzie stał w miejscu ciągle parując ciosy. Należy go ponownie atakować, a wystąpi bug, dzięki któremu wiedźmin zabije łowcę głow. Jednak dalej będą ścigać go inni łowcy dopóki nie zapłaci 1000 orenów.

Inny sposób na zamordowanie łowcy to napuszczenie na niego jakichś swoich przeciwników (np. potworów), które rozpoczną walkę z łowcą głów. Walka łowcy z potworem zajmie mu dużo (nieskończonośc?) czasu, jednak może ona zakończyć się jego przegraną. Również i w tym przypadku następny łowca głów "zgłosi się" po Geralta w kolejnej lokacji...

Należy pamiętać, że nawet przyjaźni wobec Geralta NPC będą pomagać łowcy w próbie wymierzenia sprawiedliwości, jeżeli łowca znajdzie się w ich zasięgu. Takie zachowanie może w I akcie przejawiać Wielki Łowczy Królewski i Mikul, zaś w akcie II - Zygfryd z Denesle, jednak ich samych nie da się zabić.

Wiedźmin może uciec łowcy głów, ale będzie go spotykać w następnych lokacjach dopóty, dopóki nie wręczy mu 1000 orenów.

Edycja Rozszerzona i mody Edytuj

Łowca głów pojawia się również w przygodzie "Efekt Uboczny" na tych samych zasadach, co w podstawowej wersji gry. W przygodzie "Król żebraków" występuje w karczmie Jankiela, jednak odgrywa w nim mało znaczącą i nieagresywną rolę. W modzie Full Combat Rebalance doczekał się zmiany: zyskał zmianę modelu postaci na model komtura zakonnego, ciężką zbroję płytową jako pancerz oraz nowy miecz: Rubinowe Ostrze. W walce miał odtąd używać wiedźmińskich stylów walki i stracić swoją nieśmiertelność oraz nietrafialność.

W machinimie Bukaj Ksum: Nemezis pojawia się w odcinku 1 jako jeden z bywalców karczmy Jankiela, gdzie na komentarz Nastii, że nie wolno czerpać radości z cudzego nieszczęścia przy okazji podśmiewania się menela z kupca, który zakrztusił się lokalnym alkoholem, reaguje słowami: "Guzik prawda! Ep! Jak ma słaby łeb, to nie jest wart, ep, litości, laluś jeden!". Nastia zbywa go jednak twierdząc, że jest kompletnie nietrzeźwy, po czym ten zasypia na ławie w tawernie.