Fandom

Wiedźmińska Wiki

Żubr

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zubr.jpg

Portret Żubra w dzienniku

Żubr – postć, występująca w przygodzie Rozdroża do gry komputerowej Wiedźmin, prawa ręka Bregora Valdholda.

Rozdroża Edytuj

Geralt poznaje go w ruinach świątyni niedaleko wioski, gdzie ratuje go przed atakiem trzech upiorów. Wdzięczny Żubr zapewnia Geraltowi przepustkę do obozu Bregora. Prosi go również o nieudzielanie pomocy Viennie, przyjaciółce Ellen Aberdeen, i daje mu stary rękopis z zapiskami historyka, którego przeczytanie zapoczątkuje zadanie "Grzechy przeszłości". Po tym incydencie, Żubr kreci się po obozie. Udziela paru informacji o obozowisku i przywódcach konfliktu – Bregorze i Ellen. W zadaniu "Mediatorzy" jest jedynym człowiekiem z obozu Bregora, który zgodzi się na próbę mediacyjnego zakończenia konfliktu – w odróżnieniu od osób u Ellen, nie trzeba wykonywać dla niego żadnych zadań, wystarczy mieć co najmniej 2 punkty reputacji u Bregora. W zadaniu "Kalivan" po rozmowie z Bregorem na temat fisstechu, wyjawia Geraltowi, że widział Kalivana w domu Nawoi około północy, osobiście podejrzewa ich o romans.

Dane z dziennika Edytuj

Uratowany przeze mnie zwiadowca z obozu Bregora Valholda, mimo iście niedźwiedziej postury, okazał się zaskakująco sympatyczny i gadatliwy. Jednak nie omieszkał prosić mnie o pewną przysługę.

Ciekawostki Edytuj

  • Jest nieśmiertelny według mechaniki gry, tzn. nie może zginąć w walce z upiorami ani innymi stworzeniami.
  • Model postaci Żubra oparto na wykidajle z szulerni w Wyzimie Handlowej z tą różnicą, że zmieniono mu tatuaż (zyskał rzecz jasna żubra na brzuchu) i kilka barw. Posiada również swój własny portret w dzienniku, stworzony przez twórców przygody.
  • Nie pojawia się w ostatecznym starciu, kiedy Geralt pomaga Bregorowi lub Viennie.

Więcej w Fandom

Losowa wiki