FANDOM


Aamad – Jego Wielmożność Czarodziej Koronny, potężny mag z Ofiru władający żywiołem powietrza. Wyruszył z ojczyzny wraz z oddziałem żołnierzy, aby odnaleźć zaginionego księcia. Wszyscy obiecali na honor swój i pięciu pokoleń wstecz, że powrócą z królewiczem lub zginą. Wynajął aedirnskiego najemnika Wernera, aby ten pomógł im w poszukiwaniach na terenie Królestw Północy. Jako wysłannikowi króla wszyscy Ofirczycy są mu winni całkowite posłuszeństwo.

Przybył do kanałów zaraz po tym, jak Geralt zabił Królewicza-Ropucha. Uznał wiedźmina za winnego śmierci królewskiego syna i chciał doprowadzić go do Ofiru, gdzie Białego Wilka czekałaby kara stosowna do królobójstwa - kąpiel w smole, obdarcie ze skóry i ćwiartowanie. Jego statek rozbił się w sztormie wywołanym przez Gauntera o'Dim. Geralt ma wybór: zabić czarodzieja lub pozostawić go przy życiu. Jeśli wiedźmin ucieknie bez walki, w miejscu rozbicia się okrętu Ofirczycy założą obóz, gdzie w dowolnym momencie Geralt może wrócić i zabić ich.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.