FANDOMAarhenius Krantz – mędrzec, astrolog, alchemik i astronom. Mieszkał nie daleko Wyzimy. Prowadził badania nad czerwoną kometą zwiastującą wojnę, oraz próbował obliczyć za ile lat kometa powróci. Filozofował również nad tym, czym są gwiazdy, przyjmujac że są to inne światy. Dając ulgę pęcherzowi natknął się na Ciri i Kelpie. Z zaskoczenia odjęło mu mowę i nie mógł odpowiedzieć na pytania dziewczyny.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Aarhenius Krantz, mędrzec, alchemik, astronom i astrolog, wiercił się na twardym stołku z oknem przyciśniętym do okulara teleskopu.
Pani Jeziora

Obeznany z ruchami sfer niebieskich Aarhenius Krantz miał jednak nadzieję, wyliczyć kiedy to, za ile lat, czy stuleci kometa pojawi się ponownie (...).
Pani Jeziora

– A niech cię jasny szlag trafi, durny capie! – powiedziała dziewczyna.
I znikła. Razem z koniem.
Aarhenius Krantz zamknął usta. Postał przez chwile przy baluistradce, wpatrzony w noc, w jezioro i odbijające się w nim dalekie światła Wyzimy.

Pani Jeziora

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki