FANDOM


Adalatte – rzeka płynąca w Dol Adalatte na granicy Bremervoord. Przy jej ujściu znajdowało się miasto Kerack.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Odjechali z Bremervoord wczesnym, chłodnym rankiem, wśród mgły odbierającej jaskrawość czerwonej kuli słońca wytaczającej się zza horyzontu. Odjechali we troje. Tak jak postanowili. Nie rozmawiali o tym, nie robili planów – chcieli po prostu być razem. Jakiś czas.
Opuścili kamienisty przylądek, pożegnali urwiste, poszarpane klify nad plażami, dziwaczne formacje wysieczonych przez fale i wichry wapiennych skał. Ale gdy zjechali w ukwieconą i zieloną dolinę Dol Adalatte, nadal mieli w nozdrzach zapach morza, a w uszach huk przyboju i przeraźliwe, dzikie wrzaski mew. (...) Przez rzekę Adalatte przeprawili się promem, przy czym sami musieli ciągnąć liny, albowiem przewoźnik znajdował się w stanie patetycznie zapijaczonej, trupio białej, sztywno-rozdygotanej, zapatrzonej w otchłań bladości, (...) Kraj na drugim brzegu Adalatte spodobał się wiedźminowi – położone wzdłuż rzeki wsie były w większości otoczone ostrokołem, a to rokowało pewne szansę na znalezienie pracy.

Miecz przeznaczenia

Miasto Kerack, główna metropolia identycznie nazwanego królestwa, położone na
dwóch brzegach przyujściowego odcinka rzeki Adalatte, podzielone było na trzy
wyodrębnione, wyraźnie różniące się strefy.

Sezon burz

Odetchnął, gdy wreszcie dotarł do mostu i przejechał na lewy brzeg Adalatte. Woda cuchnęła i niosła czapy zbitej piany, efekt pracy położonej w górze rzeki garbarni.

Sezon burz