FANDOMAdam "Adieu" Pangrattkondotier, dowódca Wolnej Kompanii, był zamknięty w więzieniu w Kovirze jako jeden z "Psotnych kotów". Wypuszczony przez Esterada Thyssena wyruszył do Redanii gdzie został najemnikiem. Brał udział min. w bitwie pod Brenną. Po zakończeniu działań wojennych, mimo że nie był rozwiedziony ze swoją żoną poprosił o rękę Słodką Trzpiotkę.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Pangratt przed przybyciem Geralta do Flotsam przebywał we wsi, gdzie rozłożył na rękę najsilniejszego wieśniaka, Bartosza Szkutę.

Ścieżka Roche'a

Adam działa w grze jako najemnik w służbie Kaedwen. W zależności od naszych decyzji możemy go zabić lub oszczędzić. Jeżeli darujemy mu życie, uda się on do Tretogoru, gdzie czeka na niego brzemienna żona (Słodka Trzpiotka).

Adieu jest również mistrzem siłowania się na rękę w obozie Kaedwen. Opowiada Geraltowi historię o tym, że siłował się z nilfgaardzkim żołnierzem. Nilfgaardczyk miał nóż, a słynny kondotier tylko ręce. Mówi, że wykręcił mu rękę i poderżnął gardło, uratowało mu to życie. I jak opowiada, od tamtego czasu ćwiczy codziennie bo jak powiada: "W moim fachu silne ręce są ważne".

Ścieżka Iorwetha

Adam pangratt
Spotykamy Adieu i podległy mu oddział najemników w wąwozach niedaleko Vergen podczas walki z Trollicą. Możemy pomóc mu zabić potwora albo podjąć walkę z całym oddziałem. Poobijany Pangratt prosi o łaskę i zostaje więźniem w Vergen.

Dane z książek Sapkowskiego

Tymi "kotami" dziadka byli słynni później kondotierzy: Adam "Adieu" Pangratt, Lorenzo Molla, Juan "Frontino" Guttierez... I Julia Abatemarco, która zasłynęła w Redanii jako "Słodka Trzpiotka"... Wy, młodzi, tego nie pamiętacie, ale za moich czasów, gdyśmy bawili się w wojnę, każdy chłopak chciał być "Adieu" Pangrattem, a każda dziewczyna Julią "Słodką Trzpiotką"
Wieża Jaskółki

Uliczką od zamku, zwinąwszy się w trójki, jechał stępa oddział kondotierów. Na czele, na siwym ogierze, pod ozdobioną ludzkimi czaszkami tyką, podążał dowódca, szpakowaty mężczyzna o orlim nosie i włosach splecionych w opadający na zbroję harcap.
– Adam „Adieu" Pangratt – mruknął Dennis Cranmer.

Pani Jeziora

Zagon jazdy pod Adamem Pangrattem i Julią Abatemarco rozbił dwie dywizje Trzeciej Armii, które Menno Coehoornowi szły ze spóźnioną odsieczą, rozgromił je tak, że nec nuntius cladis.
Pani Jeziora

– Julia?
– Słucham, Adieu.
– Wyjdź za mnie. Zostań moją żoną.
Słodka Trzpiotka długo nie odpowiadała, dochodząc do siebie po zaskoczeniu. Tłum wiwatował. Hierarcha Novigradu, spocony łapiący powietrze jak wielki tłusty sum, błogosławił z trybuny mieszczan i defiladę, miasto i świat.
– Przecież ty jesteś żonaty, Adamie Pangratt!
– Jestem w separacji.Rozwiodę się.
Julia Abatemarco nie odpowiedziała. Odwróciła głowę. Zaskoczona. Speszona. I bardzo szczęśliwa. Nie wiedzieć czemu.

Pani Jeziora


Pochodzenie imienia Adam: semickie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.