Fandom

Wiedźmińska Wiki

Adon

3897stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Adon - wiedźmin cechu Wilka pochodzący z Kaer Morhen, wspomniany w grze Wiedźmin 3: Krew i wino.

Został wysłany przez Vesemira z schematami arcymistrzowskiego rynsztunku cechu Wilka do Toussaint, gdzie miał odnaleźć sławnego elfiego arcymistrza płatnerstwa - Tyen'saila. Usługi, które świadczył elf były jednak zbyt drogie na kieszeń Adona. By pokryć koszty produkcji wiedźmin zatrudnił się do ochrony wyprawy archeologicznej badającej elfie ruiny Termes, które według legendy obłożone były klątwą. Po zbadaniu miejsca Adon zasugerował kierowniczce wykopalisk, Isabelle Duchamp, zrezygnowanie z dalszej eksploracji podziemi ruin. Oddział badaczy nie przejął się ostrzeżeniami i z pomocą wiedźmina obszedł magiczną barierę, po czym dostał się do środka. W podziemiach prawie wszyscy członkowie eskapady zostali wybici przez lęgnące się tam potwory. Zginął również Adon, który zawaliwszy znakiem sklepienie pogrzebał swych wrogów, tym samym jednak poniósł natychmiastową śmierć. Schematy, z którymi został wysłany z Kaer Morhen zostały w elfich ruinach przy jego ciele.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki