FANDOM


Aileach Mor-Dhu, zwana Frygą – najemniczka z wolnej kompanii Shevlova zajmującej się przesuwaniem granicy między Redanią a Temerią. Jeździła na siwej klaczy. Była ładna, mimo że nieładnie mrużyła oczy i wykrzywiała wargi. Lubiła znęcać się nad wieśniakami. Geralt natknął się na nią i na innych członków wolnej kompanii gdy w osadzie w Emblonii rabowali dobytek i znęcali się nad mieszkańcami wioski, którzy nie chcieli płacić daniny. Fryga zajęta była akurat kradzieżą kur. Gdy wiedźmin musiał się poddać, jako jedyna nie bała się podejść, by skrępować mu ręce. Kiedy kompania została zaatakowana przez Sorela, Geralt zrzucił ją z siodła i uciekł na jej koniu. Dziewczynie udało się przeżyć walkę. Przez przypadek, wraz z Ligenzą i Trentem, trafiła na tę samą stację pocztową co Geralt. Zaatakowali wiedźmina, ale zostali przez niego rozbrojeni. Gdy na stacji pojawił się Kovacs, poszukujący redańskich grasantów, Addario Bach przedstawił Frygę jako swoją nierządnicę, ratując ją przed powieszeniem. Po zajściu wraz z kompanami opuściła stację.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Fryga uśmiechnęła się wilczo, błysnęła zębami. Shevlov współczuł osadnikom, których odwiedzi. Choć ich los mało go obchodził.
Sezon burz

Zbrojny troczący drób odwrócił się od konia. I okazał kobietą. Ładną, mimo nieładnie zmrużonych oczu.
– Życie ci niemiłe? – Wargi, jak się okazało, kobieta umiała krzywić jeszcze bardziej nieładnie.

Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki