Fandom

Wiedźmińska Wiki

Alcides Fierabras

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Alcides Fierabras - zarządca winnicy Pomerol w Toussaint. Wynajął Geralta do zabicia potwora grasującego w piwnicach kasztelu Zurbarràn.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– Ten drugi to kto?
– Winnica Pomerol. Ich wino, Côte-de-Blessure, właśnie pijemy.
Malatesta, rządca winnicy Vermentino, dostrzegł ich, pomachał ręką, zbliżył się, prowadząc towarzysza, osobnika z czarnymi wąsikami i bujną czarną brodą, przystającą bardziej zbójcy niż urzędnikowi.
– Panowie pozwolą – przedstawił brodacza Malatesta – pan Alcides Fierabras, rządca winnicy Pomerol.

Pani Jeziora

Alcides Fierabras, czarnobrody rządca winnicy Pomerol poznany w "Bażanciarni" w wigilię Yule, czekał na wiedźmina przy bramie, z mułem, sam zaś odziany był i wyposażony, jakby mieli w planach podróżować gdzieś hen, hen, daleko, na kraj świata (...).
Pani Jeziora

Pojechali przez miasto, aby skrócić drogę. Geralt początkowo chciał protestować, lękał się utknięcia w znanych mu, zatłoczonych zaułkach. Rządca Fierabras jednak, jak się okazało, znał lepiej i miasto, i pory, w których na ulicach nie było tłoku. Jechali bezproblemowo i szybko.
Pani Jeziora

Więcej w Fandom

Losowa wiki