FANDOMAlghul - potwór spokrewniony z Ghulem, ale silniejszy od niego. Walka z zastosowaniem stylu silnego. Nie był wspomniany w żadnej z książek. W pierwszej części od zwykłego ghula wyróżnia go zielonkawe zabarwienie skóry, a także większe rozmiary oraz siła. W trzeciej części alghule mają ciemne pręgi oraz wsuwane kolce na grzbiecie, które ranią przeciwnika.

W grze komputerowej "Wiedźmin" Edytuj

Występowanie: Alghule pojawiają w starych nekropoliach i kryptach oraz na cmentarzu
Odporności: Są niewrażliwe na zwykłe trucizny.
Podatności: Wrażliwe na srebro; przeciw alghulom najskuteczniejszy jest Styl silny; walcząc z hordą alghuli, najbardziej doświadczeni wiedźmini wykorzystują Styl Grupowy.
Taktyka: Próbują powalić ofiarę i pożreć ją żywcem.
Alchemia: Trupi jad, biały ocet, szpik alghula.

Wpis w bestiariuszu: Edytuj

Alghulami nazywa się te ghule, które pożerały zwłoki przez lata, a potem tak rozsmakowały się w ludzkim mięsie, że zaczęły atakować żywych i zjadać ich ciepłe jeszcze ciała. Stworzenia te widuje się w kryptach i na pobojowiskach, często w otoczeniu ghuli. Prości ludzie nie dostrzegają różnic między trupojadami - w przeciwieństwie do wiedźminów, którzy wiedzą, że alghul jest bardziej agresywnym i wymagającym przeciwnikiem.

W grze Komputerowej "Wiedźmin 3" Edytuj

W trzeciej części gry alghule posiadają wysuwające się z pleców kolce, które dotkliwie ranią. Można zmusić je do schowania ich za pomocą znaku Aksji. Występują w grupach. Od zwykłych ghuli odróżniają je właśnie wysuwane kolce oraz ciemne pręgi. Są silniejsze, więc podczas walki z nimi trzeba uważać. 

Wpis w bestiariuszu: Edytuj

"Alghul to taki przechuj wśród ghuli." - Yarpen Zigrin, krasnoludzki wojownik.

Alghul różni się od zwykłego ghula rozmiarem, siłą, umaszczeniem i co najważniejsze - sprytem. Podczas gdy ghule i graveiry są prymitywnymi istotami niezdolnymi do zaplanowania najprostszej nawet zasadzki, alghule oraz ich odmiany, takie jak cmentary, potrafią być wyrachowane - a przez to znacznie bardziej niebezpieczne.

Galeria: Edytuj

Ghoul3

Grafika koncepcyjna alghula do Wiedźmina 1.

Bestiary Alghoul full

Alghul w grze Wiedźmin.

Bestiary Alghoul 2

Alternatywna obrazek alghula w bestiariuszu w Wiedźminie 1.

Witcher 3 gog goodybag gul algul by scratcherpen-d7ld3y1

Grafika koncepcyjna alghula do Wiedźmina 3.

Alghulw3

Geralt walczący z alghulem w grze Wiedźmin 3.

Tw3 journal alghoul

Alghul w bestiariuszu w Wiedźminie 3.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki