Fandom

Wiedźmińska Wiki

Ali Baba

3737stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

People Nobleman.png

Ali Baba - postać z przygody "Król Żebraków" do gry komputerowej "Wiedźmin", przywódca 40 rozbójników z Dalekiego Wschodu.

Wyjechał szukać szczęścia za granicą, lecz został uziemiony razem ze swoimi dwoma rozbójnikami (reszta nie pojawiła się z powodu kryzysu, a części z nich nie chciały puścić żony) w wiosce ceglarzy, gdyż latający dywan, którym przylecieli, musieli sprzedać handlarzowi z lokalnego sklepu, żeby kupić nieco "bimbru na zeszyt"; zleceniodawca zadania "Latający dywan", polegającego na zdobyciu dla Ali Baby tego dywanu; po zakończeniu owej misji Ali Baba i rozbójnicy odlatują, przekazując Geraltowi wcześniej umiejętność rzucania znaku Yrden (określano w stronach Araba jako znak Hatshepsut); zadłużyli się wcześniej u jednego z mieszkańców na 30 orenów, jednak po odlocie z wioski ceglarzy sprawa ta stała się nieważna; pojawia się również w lokacji Centrum Dowodzenia po zdobyciu wszystkich dziesięciu powieści o inspektorze Maurice.

Dane z dziennika Edytuj

Ali Baba znalazł się tutaj, ponieważ szukał pracy za granicą. Niestety szczęście mu nie dopisało. Stracił swój dywan.

Przyniosłem dywan Ali Babie. Bardzo się z tego ucieszył i razem z rozbójnikami odleciał do domu. Sympatyczny z niego człowiek. Może go kiedyś jeszcze spotkam.

Ciekawostki Edytuj

  • Ali Baba i jego rozbójnicy to aż nazbyt oczywista parodia postaci z popularnej bajędy z "Baśni tysiąca i jednej nocy", z tym, że baśniowy Ali Baba nie był wcale przywódcą rozbójników, natomiast Hatshepsut może stanowić nawiązanie do wybitnej władczyni starożytnego Egiptu z drugiego tysiąclecia przed naszą erą, która nazywała się Hatszepsut.
  • Nie posiada portretu w dzienniku.
  • Pod koniec przerywnika filmowego, w którym Ali Baba i jego rozbójnicy odlatują, został pokazany wierzchołek wieży na bagnach, w którym obecni są Pac i Man oraz ich obstawa.

Więcej w Fandom

Losowa wiki