Fandom

Wiedźmińska Wiki

Alina

3896stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze2 Udostępnij
Alina
Alina jako południca

Alina - postać z gry Wiedźmin. Ginie, przypadkowo zepchnięta ze wzgórza przez Celinę. Pojawia się później jako południca.

OpisEdytuj

Alina to młodsza córka sołtysa, która mieszka w wiosce Odmęty. Szykuje się do ślubu z Julianem - bogatym i pięknym kupcem. Tak naprawdę to dziewczyna kocha zagubionego Adama, który jeśli chodzi o pracę na roli to jest fatalny. Opiekuje się Alvinem i pilnuje aby jej siostra Celina nie zaczepiała jej narzeczonego. Jednakże Celina jest zazdrosna o swą młodszą siostrę i zabija ją przypadkowo. Alina upadając uderza głową w kamień i zamienia się w Południcę- południowego demona. Dzieje się to w zadaniu W pełnym słońcu.

CharakterystykaEdytuj

Alina to wieśniaczka o złocistych, jasnych warkoczykach, piegowatej buzi i wianku ze stokrotek na głowie. Zwykle sprząta w chacie, zbiera Ginatię przed domem lub spaceruje po wiosce. Jest przewrażliwiona na punkcie romantyzmu i poezji. Rozpieszczana i faworyzowana przez ojca, wzbudza zazdrość swej starszej siostry Celiny, a ślubem z Julianem doprowadza do szału. Uwielbia hasać na pola i zbierać maliny w maliniaku.

Ciekawostki Edytuj

Alina najprawdopodobniej jest inspirowana postacią Aliny z "Balladyny". Oprócz identycznego imienia , historia jej śmierci jest podobna do tej z tragedii. (Zostaje zamordowana przez starsza siostrę , która jest zazdrosna o tego samego mężczyznę).

GaleriaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki