Fandom

Wiedźmińska Wiki

Alina

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze2 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Alina
Alina jako południca

Alina - postać z gry Wiedźmin. Ginie, przypadkowo zepchnięta ze wzgórza przez Celinę. Pojawia się później jako południca.

OpisEdytuj

Alina to młodsza córka sołtysa, która mieszka w wiosce Odmęty. Szykuje się do ślubu z Julianem - bogatym i pięknym kupcem. Tak naprawdę to dziewczyna kocha zagubionego Adama, który jeśli chodzi o pracę na roli to jest fatalny. Opiekuje się Alvinem i pilnuje aby jej siostra Celina nie zaczepiała jej narzeczonego. Jednakże Celina jest zazdrosna o swą młodszą siostrę i zabija ją przypadkowo. Alina upadając uderza głową w kamień i zamienia się w Południcę- południowego demona. Dzieje się to w zadaniu W pełnym słońcu.

CharakterystykaEdytuj

Alina to wieśniaczka o złocistych, jasnych warkoczykach, piegowatej buzi i wianku ze stokrotek na głowie. Zwykle sprząta w chacie, zbiera Ginatię przed domem lub spaceruje po wiosce. Jest przewrażliwiona na punkcie romantyzmu i poezji. Rozpieszczana i faworyzowana przez ojca, wzbudza zazdrość swej starszej siostry Celiny, a ślubem z Julianem doprowadza do szału. Uwielbia hasać na pola i zbierać maliny w maliniaku.

Ciekawostki Edytuj

Alina najprawdopodobniej jest inspirowana postacią Aliny z "Balladyny". Oprócz identycznego imienia , historia jej śmierci jest podobna do tej z tragedii. (Zostaje zamordowana przez starsza siostrę , która jest zazdrosna o tego samego mężczyznę).

GaleriaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki