FANDOM


Alzur – potężny czarodziej pochodzący z Mariboru, twórca wielu zaklęć, np. Podwójnego Krzyża Alzura, Tarczy Alzura czy Pioruna Alzura.

Alzur miał głos jak dzwon i dykcję oratora. Skutkiem nieudanej próby wywołania Pioruna Alzura było Niszczące Gradobicie Merigold. Był mistrzem hybrydyzacji, mutowania i modyfikowania genetycznego. Dał życie wielu potworom, z których kilka nadal krąży po świecie, a jeden z nich, ogromny wij, zmasakrował go i zrujnował pół Mariboru. Alzur jest uważany, wraz ze swoim mistrzem, Cosimo Malaspiną, za twórcę pierwszych wiedźminów. Był nauczycielem Idarrana z Ulivo. Wraz z Malaspiną i Idarranem pracował nad zmianą zwykłego człowieka w tytana, o niewyobrażalnej sile, wytrzymałości, długowieczności i odporności na choroby. Nawet jeśli im się to udało, to sekret swych hybryd zabrali do grobu.

W grze Wiedźmin Edytuj

Od Abigail dowiadujemy się że pracował nad teorią magii ale też wiele podróżował, natknął się kiedyś na istotę prawie całkowicie odporną na zaklęcia. Potwór miał lwie ciało z ludzką głową. W późniejszych badaniach Alzur odkrył że istoty tego pokroju tracą połowę swojej mocy gdy rozwiąże się zadaną przez istotę zagadkę, mag miał do nich dryg.

Ciekawostki Edytuj

  • Według gry Wiedźmin Alzur mieszkał przez pewien okres na bagnach nieopodal Wyzimy. Zakochał się w pewnej kobiecie dla której niemal oszalał.
  • Wraz z dwoma konfraterami (Malaspiną i Idarranem) wytworzył wiele niebezpiecznych hybryd. Specjalizował się w genetyce.