Fandom

Wiedźmińska Wiki

Anabelle

3828stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Anabelle - córka Wszerada, dawnego barona Velen. Występuje w Wiedźminie 3: Dziki Gon. Mieszkała we Wrońcach, jednak w czasie III Wojny z Nilfgaardem przeniosła się na Kłomnice. Była zakochana w Grahamie, miejscowym rybaku z okolicznej wioski. Wszeradowi nie podobał się ten związek, więc zakazał im spotykania się, ze względu na stan majątkowy Grahama. W czasie wojny w Velen panował głód. Chłopi uznali, że na Kłomnicy posiadają liczne bogactwa, więc zaatakowali Kłomnicę. W czasie ataku mag Aleksander kazał Anabelle wypić miksturę. Mikstura wprowadziła Anabelle w stan letargu. Po odzyskaniu przytomności Anabelle czuła jak zjadają ją myszy, ale nie mogła nic z tym zrobić. Po śmierci została przemieniona w Morową Dziewicę. Po pewnym czasie spotyka Geralta, dzięki któremu może odejść razem z Grahamem z tego świata.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej w Fandom

Losowa wiki