FANDOM


Andres Viernynordling z oddziału Skellena. Pochodzi z Redanii. Posługuje się nadziakiem. Podczas pościgu za Ciri w Stojeziorach odłącza się od grupy razem z Kenną, Tilem i Dufficeyem. Poniósł śmierć, której przyczyny nie są znane.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Dufficey Kriel, Neratin Ceka, Chloe Stitz, Andres Vierny, Til Echrade... Żadne już nie żyje, proszę trybunału...

Wieża Jaskółki

Andres Vierny, Nordling z Redanii, rezun. Stigward, pirat, renegat ze Skellige. Dede Vargas, diabeł wie, skąd pochodzący, zawodowy morderca. Kabernik Turent, morderca z zamiłowania.

Wieża Jaskółki

- A ja nie chwytam tego rozumem - przyznał się z tyłu Andres Vierny. - Podobnież czarownika jakiegoś mieliśmy tropić, po temu przecie nam czujną dali, Selborne Kenne tu obecną.

Wieża Jaskółki

Chloe Stitz syknęła wściekle, dłonie Frippa i Vargasa popełzły ku rękojeściom, Andres Vierny oparł pięść o wiszący na udzie nadziak. Neratin Ceka nie poruszył się, twarz nie drgnęła mu nawet.

Wieża Jaskółki

- Co jest... - Andres Viemy zerwał się, ale nagle chwycił się oburącz za głowę, otworzył usta, z ust wydobył się skrzek. Szeroko otwartymi oczami wpatrywał się w Stigwarda, ale z nosa i uszu pirata też już ciekła krew, a oczy zachodziły mgłą. Andres upadł na kolana (...). Dziewczyna uderzyła go wzrokiem, a on padł na leżącego bez ruchu Stigwarda i zwinął się w pozycję płodu.

Wieża Jaskółki

Kabernik Turent nie poruszał się, leżał w czerwonej kałuży z szeroko rozrzuconymi rękami i nogami. Andres Vierny usiłował podnieść wciąż nieprzytomnego Stigwarda.

Wieża Jaskółki

Skellen pochylił się w siodle, splunął na zmarzłą ziemię. Za Kenną stanęli Andres Viemy i Til Echrade, jasnowłosy elf. (...)

– Nie będziecie nas – Kenna dumnie uniosła głowę – jak tych psów szczuć na dziewczynę, panie Skellen. I nie damy się na koniec jak psy ubić, jak Neratin Ceka. A, dość tego gadania. Zawracamy!

Wieża Jaskółki