Fandom

Wiedźmińska Wiki

Andres Vierny

3744strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Andres ViernyNordling z oddziału Skellena. Pochodzi z Redanii. Posługuje się nadziakiem. Podczas pościgu za Ciri w Stojeziorach odłącza się od grupy razem z Kenną, Tilem i Dufficeyem. Poniósł śmierć, której przyczyny nie są znane.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Dufficey Kriel, Neratin Ceka, Chloe Stitz, Andres Vierny, Til Echrade... Żadne już nie żyje, proszę trybunału...
Wieża Jaskółki

Andres Vierny, Nordling z Redanii, rezun. Stigward, pirat, renegat ze Skellige. Dede Vargas, diabeł wie, skąd pochodzący, zawodowy morderca. Kabernik Turent, morderca z zamiłowania.
Wieża Jaskółki

- A ja nie chwytam tego rozumem - przyznał się z tyłu Andres Vierny. - Podobnież czarownika jakiegoś mieliśmy tropić, po temu przecie nam czujną dali, Selborne Kenne tu obecną.
Wieża Jaskółki

Chloe Stitz syknęła wściekle, dłonie Frippa i Vargasa popełzły ku rękojeściom, Andres Vierny oparł pięść o wiszący na udzie nadziak. Neratin Ceka nie poruszył się, twarz nie drgnęła mu nawet.
Wieża Jaskółki

- Co jest... - Andres Viemy zerwał się, ale nagle chwycił się oburącz za głowę, otworzył usta, z ust wydobył się skrzek. Szeroko otwartymi oczami wpatrywał się w Stigwarda, ale z nosa i uszu pirata też już ciekła krew, a oczy zachodziły mgłą. Andres upadł na kolana (...). Dziewczyna uderzyła go wzrokiem, a on padł na leżącego bez ruchu Stigwarda i zwinął się w pozycję płodu.
Wieża Jaskółki

Kabernik Turent nie poruszał się, leżał w czerwonej kałuży z szeroko rozrzuconymi rękami i nogami. Andres Vierny usiłował podnieść wciąż nieprzytomnego Stigwarda.
Wieża Jaskółki

Skellen pochylił się w siodle, splunął na zmarzłą ziemię. Za Kenną stanęli Andres Viemy i Til Echrade, jasnowłosy elf. (...)
– Nie będziecie nas – Kenna dumnie uniosła głowę – jak tych psów szczuć na dziewczynę, panie Skellen. I nie damy się na koniec jak psy ubić, jak Neratin Ceka. A, dość tego gadania. Zawracamy!

Wieża Jaskółki


Pochodzenia imienia Andres: nordyckie.

Więcej w Fandom

Losowa wiki