FANDOMAneżka – wiedźma z Bindugi, kapłanka kultu Vejopatisa. Jest opryskliwa i niemiła, jednak gdy Geralt pokaże jej Serce Melitele, zmieni do niego stosunek, a nawet okaże się pomocna. To jedna z nielicznych kapłanek Vejopatisa, z tego powodu nie chce zwracać na siebie uwagi.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edytuj

Podczas wykonywania zadania Serce Melitele kapłanka Vejopatisa odprawiła rytuał, który miał przywrócić artefaktowi dawną siłę. Po odprawieniu rytuału mającego na celu przywróceniu amuletu daje go Geraltowi i nie żąda nic w zamian, gdyż twierdzi, że Geralt jest dobry, a dobrzy ludzie to już rzadkość. Ma złe zdanie o uczonych czarodziejkach i tłumaczy Geraltowi czym dla niej jest magia.

Ciekawostki Edytuj

  • Garwena w liście do Iorwetha proponuje mu zatrudnienie Aneżki jako łącznika między nieludźmi w faktorii, a nieludźmi w puszczy.
  • Jej stanowisko jest takie same jak stanowisko Abigail na Podgrodziu czy Odmętach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki