FANDOM


Dziewczyna znowu pociągnęła nosem, pochyliła głowę, wytrzeszczyła na Geralta wielkie oczy. Orzechowe, nie zielone. Potem potrząsnęła nieporządną grzywą jaśniutkich jak słoma włosów, nieposłusznymi pasemkami spadających na brwi.Geralt podczas wizyty u Fulko Artevelde[1]
Angoulêmecintryjka z bogatego rodu, członkini hanzy Słowika, ujęta przez Fulko Artevelde i wykorzystana jako świadek koronny w śledztwie mającym przyczynić się do ujęcia Słowika, członkini kompanii Geralta.

Charakterystyka Edytuj

Angoulême miała orzechowe oczy i jasnoblond włosy. Bardzo przypominała Geraltowi Cirillę.

Biografia Edytuj

Wyparto ją z rodziny, ponieważ była dzieckiem zrodzonym z mezaliansu i przekazano na wychowanie dalekim powinowatym, którzy zapewnili jej podstawowe wykształcenie.

Herb Kot Morski

Kot Morski
- herb rodowy matki Angoulême

Po wybuchu wojny z Nilfgaardem, w wieku 15 lat została oddana do przytułku, z którego uciekła w towarzystwie pięciu chłopaków i dziewczyny. Utworzyli hanzę. Schwytali ją knechci pana Fulka.

Podczas przesłuchania Angoulême spotkała Geralta, który w zamian za współpracę z Fulko, wymusił na prefekcie uwolnienie dziewczyny. Angoulême przyłączyła się do wiedźmińskiej kompanii i wraz z nimi wyruszyła na poszukiwanie Ciri.

Zginęła od rany zadanej sulicą w udo, broniąc Ciri w cytadeli Stygga.

Ciekawostki Edytuj

  • Angouleme – miasto w zachodniej Francji (departament Charente, historyczna prowincja Angoumois), miejsce konwentów fanów i twórców komiksu. Najprawdopodobniej imię to Andrzej Sapkowski zaczerpnął właśnie od miasta, ponieważ sam pisał o konwentach komiksowych w Angouleme w którymś z esejów w "Nowej Fantastyce"; Grzegorz Skrukwa
  • Miała zwyczaj nazywać Milvę "ciotką", a Regisa "wujkiem".