FANDOM
Geralt uspokoił się kilkoma oddechami, albowiem nagle pewna myśl wywołała u niego przyspieszone bicie serca i wzmożone wydzielanie adrenaliny. Za chwilę musiał zrobić następnych kilka oddechów, musiał nawet - niebywałe - skrytą pod stołem dłonią wykonać Znak. A rezultat - niebywałe - był żaden. Zrobiło mu się gorąco. I zimno. Bo strażnicy wepchnęli do izby Ciri.
Geralt podczas wizyty u Fulko.[źródło]

Angoulêmecintryjka z bogatego rodu, członkini hanzy Słowika, ujęta przez Fulko Artevelde i wykorzystana jako świadek koronny w śledztwie mającym przyczynić się do ujęcia Słowika.

Historia

Wyparto ją z rodziny dlatego, że była dzieckiem zrodzonym z mezaliansu.

Herb Kot Morski

Kot Morski
- herb rodowy matki Angoulême

Podczas przesłuchania Angoulême spotyka Geralta, który w zamian za współpracę z Fulko, wymusza na prefekcie uwolnienie dziewczyny. Angoulême przyłącza się do wiedźmińskiej kompanii i wraz z nimi wyrusza na poszukiwanie Ciri.

Ginie od rany zadanej sulicą w udo, broniąc Ciri w cytadeli Stygga.

Ciekawostki i inne informacje

  • Louis Antoine de Bourbon książę Angouleme (1775-1844), admirał i generał francuski, syn przedostatniego króla Francji Karola X. Dowodził interwencją zbrojną przeciw rewolucji w Hiszpanii w 1823 r.
  • Angouleme - miasto w zachodniej Francji (departament Charente, historyczna prowincja Angoumois), miejsce konwentów fanów i twórców komiksu. Najprawdopodobniej imię to AS zaczerpnął właśnie od miasta, ponieważ sam pisał o konwentach komiksowych w Angouleme w którymś z esejów w "Nowej Fantastyce"; Grzegorz Skrukwa
  • Miała zwyczaj nazywać Milve "ciotką", a Regisa "wujkiem".

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.