FANDOM
Angoulême [wym. Angulem] - Cintryjka z bogatego rodu; była dzieckiem zrodzonym z mezaliansu, dlatego wyparto ją z rodziny. Członkini hanzy Słowika, ujęta przez Fulko Artevelde - prefekta Imperium Nilfgaardu i wykorzystana jako świadek koronny w śledztwie mającym przyczynić się do ujęcia Słowika. Podczas przesłuchania Angoulême spotyka Geralta, który w zamian za współpracę z Fulko, wymusza na prefekcie uwolnienie dziewczyny. Angouleme przyłącza się do wiedźmińskiej kompanii i wraz z nimi wyrusza na poszukiwanie Ciri. Ginie od rany zadanej sulicą w udo, broniąc Ciri w cytadeli Stygga.

Herb Kot Morski.png

Kot Morski
- herb rodowy matki Angoulême

Ciekawostki i inne informacje Edytuj

  • Louis Antoine de Bourbon książę Angouleme (1775-1844), admirał i generał francuski, syn przedostatniego króla Francji Karola X. Dowodził interwencją zbrojną przeciw rewolucji w Hiszpanii w 1823 r.
  • Angouleme - miasto w zachodniej Francji (departament Charente, historyczna prowincja Angoumois), miejsce konwentów fanów i twórców komiksu. Najprawdopodobniej imię to AS zaczerpnął właśnie od miasta, ponieważ sam pisał o konwentach komiksowych w Angouleme w którymś z esejów w "Nowej Fantastyce"; Grzegorz Skrukwa
  • Miała zwyczaj nazywać Milve "ciotką", a Regisa "wujkiem".

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki