FANDOM


Angus Bri Crielf, jeden z przywódców komand Scoia'tael, później oficer nilfgaardzkiej brygady Vrihedd. Zamordowany wraz z Riordainem w Dillingen przez selekcjonerów.

Dane z książek Sapkowskiego

- Od kogo jesteście? Z jakiego komanda? - havekar, jak każdy poważny handlowiec, nie dawał się stropić rezerwą i małomównością klientów. - Od Coinneacha Dá Reo? Od Angusa Bri-Cri? Czy może od Riordaina?
Chrzest ognia

Riordain i Angus nie zdążyli nawet krzyknąć. Od tyłu zarzucono im na szyje pętle, zdławiono, obalono razem z zydlami, powleczono po klepisku. Gdy skutymi rękami nadaremnie próbowali zerwać wrzynające się w ciało stryki, oprawcy uklękli im na piersiach. Noże błysnęły i spadły, trysnęła krew. Teraz nawet pętle nie były w stanie zdusić ich krzyku, wizgu, który podnosił włosy na głowie. Trwało to długo. Jak zawsze.
Pani Jeziora

Pochodzenie imienia Angus: celtyckie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.