Fandom

Wiedźmińska Wiki

Ansegis

3897stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ansegis – osada gminna w pobliżu Kerack, której żupanem był Albert Smulka, a wcześniej Jonas. Geralt otrzymał tu zlecenie na pokonanie Idra. Wiedźmin jako przynętę na potwora wykorzystał chłopską rodzinę. Przeliczył się uważając, że zdoła ją ochronić. Przed śmiercią, idrowi udaje się zabić chłopa, głowę rodziny. Geralta dręczą później wyrzuty sumienia i za każdym razem gdy ktoś mu przypomni o Asengis, wracają ze zdwojoną siłą.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Tam, w boru, za rzeczułką, ludzi poginęło, że nie zliczyć. A że tamtędy do miasteczka droga krótsza, tedy i chodzili, durnie… Na zgubę własną. Nie zważając na przestrogi. Ninie taki czas, że lepiej nie szwendać się po pustkowiach, nie łazić po lasach. Wszędzie potwory, wszędzie ludojady. [...] My ninie tu w Ansegis bezpieczni. Dzięki tobie.
Sezon burz

– Geralt z Rivii. Wiedźmin. Znany z tego, że chroni ludzi i ratuje im życie. Jak przed tygodniem, tu, w naszej okolicy, w Ansegis, gdzie ocalił matkę z dzieckiem.
Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki