Fandom

Wiedźmińska Wiki

Artefakt Lydii van Bredevoort

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Artefakt Lydii van Bredevoort - bliżej nieokreślony, magiczny przedmiot, który oszpecił asystentkę i sekretarkę, Vilgefortza i uśmiercił trzech czarodziejów.

Nie wiadomo czym konkretnie był ten artefakt.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Przed czterema laty, na polecenie Vilgefortza, jej mistrza, Lydia wzięła udział w badaniach nad właściwościami artefaktu odnalezionego wśród wykopalisk starożytnej nekropolii. Artefakt okazał się obłożony potężną klątwą. Uaktywnił się tylko raz. Z pięciu uczestniczących w eksperymencie czarodziejów trzech zginęło na miejscu. Czwarty stracił oczy, obie ręce i oszalał. Lydia wywinęła się z poparzeniami, zmasakrowaną żuchwą i mutacją krtani i gardła, skutecznie jak do tej pory opierającą się próbom regeneracji.
Krew elfów

Poznał ją po włosach i po jedwabnej sukni. Z twarzy nie rozpoznałby jej, bo to już nie była twarz. Była to ohydna, makabryczna trupia maska, błyszcząca odsłonięta aż do połowy policzków zębami i zniekształconą, zapadniętą, źle pozrastaną kością żuchwy.
- Zakryjcie ją - powiedziała głucho Sabrina Glevissig. - Gdy skonała, rozwiała się iluzja... Cholera, zakryjcie ją czymś!

Czas pogardy


Dalsze losyEdytuj

Dalsze losy artefaktu są nie znane. Prawdopodobnie został zniszczony.

NazwaEdytuj

Jego nazwa nie pojawia się w żadnym źródle. Do zdefiniowania, nazwano go na cześć jego jedynej znanej z imienia ofiary.

Więcej w Fandom

Losowa wiki