FANDOM


Asa Thjazi – kapitan, zaufany człowiek Cracha an Craite. Dowodził „Tamarą" podczas wyprawy Yennefer na Głębię Sedny. Chciał dołączyć do ochotników na „Alkyone" i płynąć z czarodziejką do końca, jednak Guthlaf zabronił mu, tłumacząc, że „Tamara" musi mieć kapitana. Po zniszczeniu „Alkyone", zdał relację Crachowi z wydarzeń na Głębi Sedny.

Dane z książek Sapkowskiego.Edytuj

– Mam dla ciebie dwa drakkary, o które prosiłaś. „Alkyone" i „Tamarę". I drużynę, ma się rozumieć. „Alkyone" dowodził będzie Guthlaf, syn Svena, prosił o ten zaszczyt, przypadłaś mu do gustu, Yennefer. „Tamarą" dowodzi Asa Thjazi, kapitan, do którego mam absolutne zaufanie.
Wieża Jaskółki

Siedzący przed jarlem kapitan Asa Thjazi był niespokojny. Oblizywał wargi, wiercił się na ławie, wyłamywał palce tak, że aż strzelały knykcie.
Wieża Jaskółki

– Też się zgłosiłem – powiedział Asa Thjazi. – Ale Guthlaf się nie zgodził. Ktoś, rzekł, musi komendę trzymać na „Tamarze".
Wieża Jaskółki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki