FANDOMBeatrix z Koviru - Kovirska szlachcianka, pierwsza żona Vridanka Elfa i matka jego córki, Falki. Była półelfką o przewadze cech ludzkich, uważana za niezbyt urodziwą. Wkrótce po małżeństwie, gdy królowi wpadła w oko piękna Cerro, Vridank rozwiązał małżeństwo i Beatrix została odesłana wraz z roczną córką. Wkrótce zapomniano o niej.

Dane z książek Sapkowskiego

Z małżeństwa, które rozwiązał, gdy w oko wpadła mu piękna Cerro, ta sama, która później przygarnęła dziecko Lary. Zachował się dokument, rozwlekle i zawile podający przyczyny rozwodu, ale zachował się również więcej mówiący portrecik pierwszej żony Vridanka, szlachcianki kovirskiej, niewątpliwie półelfki, ale o zdecydowanej przewadze cech ludzkich. Oczy szalonej eremitki, włosy topielicy i usta jaszczurki. Krótko: brzydulę odesłano do Koviru razem z roczną córką, Falką. I wkrótce zapomniano o jednej i drugiej.
Chrzest ognia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.