Fandom

Wiedźmińska Wiki

Beauclair

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Beauclair (wym. bokler) – największe, stołeczne miasto i pałac w Toussaint, zbudowane przez elfy, a później nieco zmodyfikowane i rozbudowane przez ludzi, pałac przerabiał słynny Faramond. Mówi się, że Beauclair jest zaczarowanym miastem, gdzie każdy się zakochuje i nie chce wyjechać, tak też było z Geraltem i jego drużyną, kiedy idąc na pomoc Ciri pozostali w Toussaint przez kilka miesięcy.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Przebudziła się czarodziejka Fringilla Vigo w zamku Beauclair, przebudziła się kapłanka Sigrdrifa ze świątyni bogini Freyji na wyspie Hindarsfjal
Wieża Jaskółki

- Ucieszy się pani Anarietta - powtórzył baron de Peyrac-Peyran. - Ha, na honor! Zabieramy was wszystkich do zamku Beauclair. Tylko bez wymówek, wicehrabio, żadnym wymówkom ucha nie dam!
Wieża Jaskółki

– Jestem w Beauclair, bo tu mieści się jeśli nie największa, to najbogatsza biblioteka znanego świata. Poza uniwersyteckimi, ma się rozumieć.
Pani Jeziora

– (...) Beauclair, powiadają, to nic jeno uczty, bale, hulanki, pijatyki i miłostki. Człek, powiadają, jeno gnuśnieje, durnieje i czas traci, miast myśleć o handlu.
Pani Jeziora

Dotyczące wyglądu Edytuj

- Foremny zameczek - rzekł z podziwem Cahir. - Niech mnie, w samej rzeczy foremny i cieszący oko zameczek.
- Dobrze księżna mieszka - powiedział wampir. - Przyznać trzeba.
- Wcale ładny, kurwa domek - dodała Angouleme.
- Pałac Beauclair - powtórzył nie bez dumy Reynart de Bois-Fresnes. - Elfia budowla, leciutko jeno przerobiona. Ponoć przez samego Faramonda.
- Nie ponoć - zaprzeczył Regis. - Ale ponad wszelką wątpliwość. Styl Faramonda widoczny jest przecież na pierwszy rzut oka. Wystarczy spojrzeć na te wieżyczki.
Zwieńczone czerwienią dachówek wieże, o których mówił wampir, strzelały w niebo smukłymi białymi obeliskami, wyrastając z filigranowej, rozszerzającej się ku dołowi konstrukcji samego zamku. Widok nieodparcie kojarzył się ze świecami, z których fasetony wosku spłynęły na misternie rzeźbioną podstawę lichtarza.
- U stóp Beauclair - wyjaśnił Reynart - rozpościera się miasto. Mur, ma się rozumieć, dobudowano później, wiecie wszak, że elfy nie otaczały miast murami.

Pani Jeziora

Potem były gwarne i pachnące fermentującym moszczem uliczki miasta, potem mroczny park pełen topoli, cisów, berberysów i bukszpanów. Potem były klomby róż, głównie odmian multiflora i centiflora. Potem były rzeźbione kolumny, portale i archiwolty pałacu, byli pachołkowie i lokaje w liberiach.
Pani Jeziora

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • We Francji istnieje miasto i gmina Beauclair.
  • Na rynku znajduje się człowiek który mówi o wydarzeniach (zadaniach ) w których Geralt brał udział .

Więcej w Fandom

Losowa wiki