Fandom

Wiedźmińska Wiki

Berengar Leuvaarden

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ten artykuł dotyczy szlachcica. inne znaczenia tego słowa


Berengar Leuvaarden - nilfgaardzki szlachcic, członek Korporacji Handlowej, prawdopodobnie krewny Declana Leuvaardena, razem z Joachimem de Wettem, Ardalem aep Dahy, Stefanem Skellenem i hrabią Broinne zawiązał spisek , mający na celu usunięcie Emhyra var Emreisa i posadzenie na tronie cesarskim Morvrana Voorhisa. Samego Leuvaardena głownie interesowało zakończenie wojny, która blokowała transakcje handlowe, czym przynosiła straty kupcom i Gildii, dlatego nakłonił zbuntowanych książąt do sabotażu w dowodzonych przez nich armiami "Zachód" i "Wschód". Zdradził on współspiskowców, otrzymując w zamian od Emhyra stanowisko specjalnego wysłannika cesarskiego w trakcie Pokoju Cintryjskiego, dzięki czemu mógł korzystnie dla swojej Gildii Kupieckiej wpływać na zapisy aktu pokojowego. Symbolem owej gildii-korporacji kupieckiej jest otoczona płomieniami gwiazda wpisana w trójkąt.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– Zostawmy to – wtrącił się ktoś mówiący z charakterystycznym przeciąganiem sylab. – Nie po to organizowaliśmy zjazd, tu, w Toussaint. Na krańcu świata.
Pani Jeziora

– Jeśli można coś podpowiedzieć – odezwał się przeciągający sylaby. – Princ Voorhis ma syna, malutkiego Morvrana. Ten jest znacznie lepszym kandydatem. Po pierwsze, ma mocniejsze prawa do tronu, tak po mieczu, jak i po kądzieli. Po drugie, to dzieciak, za którego rządzić będzie rada regencyjna. Czyli my.
Pani Jeziora

Berengar Leuvaarden, specjalny wysłannik cesarski, nie zadał sobie trudu, by odpowiadać. Rozparty na fotelu, nadal kontemplował falowanie wina w kołysanym pucharze.
Pani Jeziora

Berengar Leuvaarden przestał kołysać pucharem i wpił w Shilarda oczy, czarne jak węgielki
Pani Jeziora

Aha, pomyślał Shilard. Już wiem. Siedzi przede mną nowy Stefan Skellen. I trzeba z nim tak, jak ze Skellenem.
Pani Jeziora

- Cesarze przemijają - wycedził Leuvaarden. - A korporacje trwają. I przetrwają. Ale to truizm. Obawy pana barona rozumiem. Pan baron może być pewny, że wykonuję rozkaz wydany przez cesarza. Mający na celu dobro i interes cesarstwa. Wydany, nie przeczę, skutkiem rad, jakich udzieliła cesarzowi pewna korporacja.
Wysłannik rozchylił kołnierz i koszulę, demonstrując złoty medalion, na którym wyobrażona była otoczona płomieniami gwiazda wpisana w trójkąt.
- Ładna ozdoba - Shilard z uśmiechem i lekkim ukłonem potwierdził, że pojął. - Mam świadomość, że bardzo droga... I elitarna... Czy można ją gdzieś kupić?
- Nie - zaprzeczył z naciskiem Berengar Leuvaarden. - Trzeba sobie na nią zasłużyć

Pani Jeziora

– (...) Co do Berangara Leuvaardena, to też jesteśmy mu zobowiązani za pomoc w wykryciu spisku. Dostał wysokie i intratne stanowisko. Ale jeśli okaże się niekompetentny, mimo jego zasług wyleci jak z procy. Dobrze, żeby o tym wiedział.
Pani Jeziora

Ciekawostki Edytuj

  • Pochodzenie imienia Berengar: germańskie.

Więcej w Fandom

Losowa wiki