Fandom

Wiedźmińska Wiki

Biały Sad

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Bialy Sad.png

Biały Sad – to położona nieopodal Wyzimy zamożna wieś, która znana jest z hodowli owoców wszelakich. Wiosną, gdy wszystkie drzewa kwitną, Biały Sad staje się jednym z najpiękniejszych zakątków Królestwa Temerii.

Niestety, gdy podczas III Wojny z Nilfgaardem, przedzierające się przez kraj wojska cesarskie docierają do Białego Sadu, miejsce białych kwiatów na drzewach zajmują wisielce rdzennej ludności.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

Podczas wydarzeń z trzeciej części gry (1275 rok) wieś okupowana jest przez wojska Nilfgaardu, którymi dowodzi Peter Saar Gwynleve. Wojna zagościła w regionie na dobre. Swąd spalenizny chłopskich chałup i odór rozkładających się ciał żołnierzy roznosi się nad całą okolicą. W samej wsi panują bardzo podzielone opinie i nastroje. Jedni walczą za ojczyznę w partyzantce, drudzy stają się kolaborantami, a jeszcze inni chcą po prostu przeżyć. Złą już sytuację pogarsza dodatkowo obecność rozwścieczonego gryfa, który naprzykrza się wieśniakom i nilfgaardzkim żołdakom.

W tym trudnym czasie w Białym Sadzie zjawia się dwójka wiedźminów. Przybysze zabijają potwora. Na moment przed odjazdem wiedźmini wdają się z miejscowymi w konflikt, w którym ginie kilku temerskich chłopów. Żaden mieszkaniec nie pamięta, z jakiego powodu doszło do walki i w czyjej obronie wystąpili wiedźmini. Każdy pamięta za to truchła i umazaną w krwi podłogę karczmy.

Lokacje Edytuj

Ważniejsi mieszkańcy Edytuj

Zadania Edytuj

Główne Edytuj

Poboczne Edytuj

Zlecenia wiedźmińskie Edytuj

Poszukiwania Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki