Fandom

Wiedźmińska Wiki

Bies

3896stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze2 Udostępnij


Bies – istota zaczerpnięta z przedchrześcijańskich wierzeń Słowian.

Biesy są czworonożnymi ssakami, prawdopodobnie spokrewnionymi z silvanami. Kopytne, posiadają poroże oraz troje oczu. Ich najgroźniejszą bronią, oprócz morderczej szarży, są zdolności hipnotyczne - za pomocą środkowego oka potrafią tak zamącić percepcję ofiary, by owa nie widziała nic poza owym okiem. Jest reliktem wraz ze swymi kuzynami – czartem i wyjcem.

Opis w bestiariuszu Edytuj

Z żalem informuję, że syn Waszej Książęcej Mości natknął się w trakcie polowania na biesa. Zginął na miejscu wraz z giermkiem, przewodnikiem, drużyną, chłopami, którzy szli w nagonce oraz psami

Bies to chodząca góra mięśni zwieńczona rogatym pełnym ostrych kłów pyskiem. Podobnie jak jego rzadszy kuzyn, bukacz, żyje w gęstych puszczach, na moczarach i bagniskach. Kiedy może, unika ludzi, zaś kiedy nie może - zabija ich, i to bez większych trudności.

Przypisy Edytuj

  1. W dotychczasowych zwiastunach gry Wiedźmin 3: Dziki Gon Geralt walczył z biesem mieczem stalowym.

Galeria Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki