FANDOM


Binduga1

Binduga od strony rzeki.

Binduga - jedna z lokacji w grze Wiedźmin 2. Wioska przylegająca do miasteczka Flotsam, położona na granicy lasu. Mieszkający w niej ludzie utrzymują się głównie z tego co da im rzeka i las. Co ranek mieszkańcy wyruszają nad rzekę by złowić ryby a część ludzi idzie do puszczy zbierać dary matki natury. Komendant Loredo słabo dba o bezpieczeństwo wioski dlatego mieszkańczy musieli zami zadbać o swoje bezpieczeństwo.Przed atakami potworów z lasu mieszkańców chroni elf Cedric. Przy głównym trakcie prowadzącym do lasu znajdują się niewielkie posterunki tutejszych które są ostatnią linią obrony wioski przed potworami i jedyną jaka istnieje przeciwko elfom które wraz z zacumowaniem barki skazańców zaczęły podchodzić do miasta coraz bliżej. Po II wojnie północnej w okolicy wybuchła plaga potworów. Jak się okazało głównym jej źródłem były skażone magią ruiny szpitala psychiatrycznego. Nekkery , endriagi, Scoia'tael to tylko kilka zagrożeń które czychały na ludzi dlatego też większość nie oddala się zbyt dalego od wioski co i tak nie jest w stanie ich ustrzec przed śmiercią. Wieczorami wójt wioski zbiera wokół ogniska mieszkańców by opowiedzieć im o kilku historiach z zamierzchłej przeszłości mągoce wydawać się dla niektórych tylko fantazją.

Mieszkańcy

Mieszkańcami wsi nie są tylko ludzie ale także elfy które jednak stanowią mniejszość.

Ludzie

Nieludzie

CiekawostkiAd blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.