FANDOM


Bitwa pod Mariborem - jedna z wielu bitew II Wojny Nilfgaardu z Nordlingami.

Geneza: Edytuj

Armia Nilfgaardu, po zdobyciu twierdz Razwanu i Mayeny oraz podbiciu całego Sodden, przekroczyła południową granicę Temerii wypierając jej armie na północ. Wojska króla Foltesta zatrzymały się dopiero pod twierdzą Maribor. Doszło do walnej bitwy pod Mariborem, w której armia Foltesta została pokonana przez wojska Nilfgaardu i zmuszona do dalszego odwrotu na północ.

Nilfgaard osaczył temerską twierdzę, której wciąż broniła silna załoga. Pośpiech w pogoni za temerską armią sprawił, że nilfgaardczycy rozciągnęli linie zaopatrzenia i znacznie wydłużyli linię frontu. Oddziały nilfgaardzkie pod Mariborem okazały się nie wystarczające, przez co temerska twierdza nie została nawet szczelnie zamknięta. Zbliżająca się zima zmusiła armię Nilfgaardu do odstąpienia od oblężenia i wycofania się do Sodden. Ofensywę na Temerię Emhyr var Emreis przełożył na wiosnę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki