FANDOM


Bitwa pod Mariborem – jedna z wielu bitew II Wojny Nilfgaardu z Nordlingami.

Geneza:

Armia Nilfgaardu, po zdobyciu twierdz Razwanu i Mayeny oraz podbiciu całego Sodden, przekroczyła południową granicę Temerii wypierając jej armie na północ. Wojska króla Foltesta zatrzymały się dopiero pod twierdzą Maribor. Doszło do walnej bitwy pod Mariborem, w której armia Foltesta została pokonana przez wojska Nilfgaardu i zmuszona do dalszego odwrotu na północ.

Nilfgaard osaczył temerską twierdzę, której wciąż broniła silna załoga. Pośpiech w pogoni za temerską armią sprawił, że nilfgaardczycy rozciągnęli linie zaopatrzenia i znacznie wydłużyli linię frontu. Oddziały nilfgaardzkie pod Mariborem okazały się niewystarczające, przez co temerska twierdza nie została nawet szczelnie zamknięta. Zbliżająca się zima zmusiła armię Nilfgaardu do odstąpienia od oblężenia i wycofania się do Sodden. Ofensywę na Temerię Emhyr var Emreis przełożył na wiosnę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.