FANDOM


 • Akuumo

  Jedyny słuszny Wiedźmin

  maj 10, 2017 przez Akuumo

  • Prolog jest taki długi bo by nauczyć się walczyć musimy zabić 16 grupek różnych przeciwników. "hej musimy mieć pewność że nasi gracze potrafią... KLIKAĆ"
  • Jakim cudem istnieje w ogóle dylemat między zabiciem Przerazy a obroną laboratorium? Vesemir, Eskel i Lambert to TRZEJ DOŚWIADCZENI WIEDŹMINI którzy nie powinni mieć żadnego problemu z Przerazą. Na co im ktoś kto dopiero odzyskał pamięć?
  • Dlaczego Vesemir wysyła do laboratorium Geralta i Leo? Dwóch NAJBARDZIEJ NIEDOŚWIADCZONYCH w całym Kaer Morhen?
  • Leo ginie przez Vesemira, zresztą who cares
  • O tak podajmy Triss eliksir przecież nie tak że w książkach nie można było jej podawać żadnych eliksirów
  • W ogóle jakim cudem wiedźmini zdecydowali się stworzyć kolejnego, totalnie out of character ("ej no …

  Czytaj całość >
 • Diode24q

  Całkiem niedawno, bo wczoraj skończyłem swój trwający ponad rok maraton z wiedźmińską trylogią. Wiedźmin 3 dostarczył mi tyle emocji i można było go przejść na tak wiele sposobów, że korciło, aby próbować różnych kombinacji. Zdecydowałem się tez przejść po kolei część pierwszą, drugą i trzecią, co jednak się nie udało, bo przyzwyczajony do prostego sterowania z Gothic, Assassin's Creed czy właśnie Dzikiego Gonu, nie potrafiłem poradzić sobie po ponad trzech latach z pierwszą komputerową przygodą Geralta z Rivii.

  O samym Geralcie dowiedziałem się w pierwszej gimnazjum i po zobaczeniu let's play z Zabójców Królów zapragnąłem tę grę mieć. Obie części (był to 2012 rok) dostałem na gwiazdkę, a pół roku później zakończyłem czytać sagę Sapkowskiego …

  Czytaj całość >
 • Boreas93

  Hej, zauważyłem, że na wiki nie są opisane postaci z legend (Galahad) lub postaci historyczne (np. Henryk von Schwelborn), które Ciri spotykała podczas swych podróży po miejscach i czasach w „Pani Jeziora". Czy artykuły o nich powinny powstać? Możnaby oprzeć się w nich tylko na wydarzeniach z sagi, a ewentualne informacje z innych źródeł podać w ciekawostkach. Czy może jednak całkiem je pominąć, bo te postaci i miejsca nie są w świecie wiedźmina? A może nie pomijać, bo wszystko co w książce, powinno jednak znaleźć się na wiki? Co o tym myślicie?

  Czytaj całość >
 • Kyoshi13

  Cześć, chciałem się was zapytać, jaką ścieżką lepiej podążać w Wiedźminie 1? Ścieżką Scoia'tael, Zakonu czy może jednak zachować neutralność? Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. :) 

  Czytaj całość >
 • Thingoln

  Witam!

  Na stronach z Upadłymi Rycerzami z Wiedźmin 3: Serca z Kamienia pojawia się również kategoria Kategoria:Zakon Płonącej Róży. Czy nie jest ona czasami nadrzędna względem tej pierwszej, czy może powinny być dodawane obie? Z jednej strony mogli zasilić szeregi tej szajki również „zewnętrzni” bandyci, jednak równie dobrze oni wszyscy mogli wcześniej należeć do zakonu.

  Co o tym sądzicie? Dla mnie jest to dość dziwna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Jedna przynależność –> jedna kategoria.

  Pozdrawiam.

  Czytaj całość >
 • Ugrassal

  Witam. Zauważyłem, że na Wiki nie ma wielu potworów wymienionych w bestiariuszu. Powód jest prosty; nikomu nie chce się przepisywać obszernego wpisu z dziennika Geralta na stronę lub tworzyć długiej i spójnej językowo wypowiedzi na podstawie tych informacji. Czy zna ktoś jakiś sposób/ narzędzie służące do kopiowania opisów z dziennika Geralta do schowka, a nastepnie wklejanie ich na strony Wiedźmin Wiki? Pomogłoby to stworzyć około 20 nowych stron z brakującymi potworami i uzupełnić już utworzone oryginalnym opisem z gry... Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

  Czytaj całość >
 • Kyoshi13

  Prośba

  lip 22, 2016 przez Kyoshi13

  Jak już widzicie po nagłówku, cały ten wpis to prośba. Chodzi o to, iż nie są uzupełnione strony z zadaniami. Przydałoby się to uzupełnić, niż poprawiać błędy stylistyczne, językowe czy jakiekolwiek inne na pozostałych stronach.

  Czytaj całość >
 • Paserid

  Na CSie powstał jakiś dziwny twór, http://spolecznosc.wikia.com/wiki/Blog_u%C5%BCytkownika:Baakamono/Fantasy_Food_Fight_2016:_Runda_pierwsza. Pozwoliłem sobie zgłosić Mięso wywerny. Na razie nic się tam nie dzieje, ale zapewne w niedalekiej przyszłości kandydaci (żarcie) będą potrzebowali głosów, podpisów etc. Zachęcam do głosowania na naszych ewentualnych kandydatów.

  Poza tym, zachęcam innych członków społeczności do zgłaszania innego wiedźmińskiego jedzenia, trochę tego w końcu było we wszystkich częściach.

  Jeżeli jest taka możliwość, prosiłbym administratora aby wyróżnił wątek / dodał do kącika społeczności / coś innego tentegnął.

  Paserid vel Wróbel Listy, Wkład

  Czytaj całość >
 • Diode24q
  Czytaj całość >
 • CreationKeeper

  Ach, witam serdecznie. Kłania się Wam Arcturus "CreationKeeper" Lwowski, twórca tego bloga. Na pewno zastanawiacie się o czym jest ten blog. Cóż, w nim będę z każdym wpisem przedstawiał rozmaite przemyślenia odnośnie tego, jaki naprawdę jest świat Wiedźmina - czy to czyste fantasy czy też może współczesność ukazana w takiej formie.


  Zacznę więc w organizacjach od Cesarstwa Nilfgaardu, największego tworu politycznego w historii świata wiedźmińskiego. Na myśl przychodzą mi pewne federacyjne państwa, jak Związek Radziecki, ale sądząc po klimacie jaki istnieje Nilfgaardczykom bliżej do Starej Rzeszy, czyli Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego, gdzie istniały prowincje, państwa w unii personalnej, lennicy, marionetkowe i inne. Ewentualnie można…


  Czytaj całość >
 • Ziraeel

  Witam wszystkich! Właśnie zakończyłem drugi już dodatek do Wiedźmina 3 - "Krew i Wino" i muszę przyznać, że wzbudził on we mnie dużo różnych emocji. Niestety jednak, tak jak wszystko posiada swoje wady i zalety, które postaram się wypisać (jest to moja osobista i nie wiążąca opinia). Postaram się też za bardzo nie spoilerować.

  Plusy:

  + Powraca Regis, Anna Henrietta, Pani Jeziora i wiele innych lubianych przeze mnie postaci

  + Charakter Dettlaffa i szantażysty - postaci te nie są czarno -  białe

  + Nawiązania do Dzikiego Gonu, Serc z Kamienia i Pięcioksięgu

  + Winnica Corvo Bianco

  + Niesamowite krajobrazy

  + Zadanie związane z bankiem (to zadanie jest najprawdziwsze do bólu - no może poza sposobem na załatwienie)

  + Wątek Marleny

  + Genialne dialogi

  + Nowy…

  Czytaj całość >
 • Patapole12

  Poronienie

  maj 27, 2016 przez Patapole12

  Dobra, spoilery do W3.

  Najpierw dowiadujemy się, że Anna poroniła podczas ucieczki od Filipa. Potem, że poroniła na bagnach, przez Siostry. Nie ogarniam czegoś czy scenarzyści się pomylili?

  Czytaj całość >
 • Pqtryk z Rivi

  CZY Geralt Żyje

  maj 27, 2016 przez Pqtryk z Rivi

  Nie czytałem wszystkich tomów z wiedźmina ale sporo się mówi że Geralt na końcu umiera.Nawet CDproject mówiło że umiera a gra chyba ma być kontuacją książki,

  inni mówią Geralt na Wyspie Jabłoni z Yen ,Póżniej dziki gon ana końcu 2część wiedźmina.....(CHodzi mi tutaj oto żę mówi się albo tak byłó że Ciri Teleportowała Geralta i Yen na wyspe Jabłoni a pózniej dziki gon porywa jen i druga część to kontynuje)..... kóra kontynuje dalsze losy Geralta.W wiedźmine 3 Geralt mówi do innego wiedźmina że wie jak to jest mieć widły w plecach.A jak wiadomo w książce pewien chłop wbił mu widły w plecy,i w tedy Geralt rzekomo umiera i Yen chyba.

  Noto jak geralt ma nieżyć skoro sama gra mówi że żyje ,żę to dalsze przygody Białego Wilka

  Czytaj całość >
 • FankaWieśka

  Triss czy Yen???

  maj 8, 2016 przez FankaWieśka

  Ja przeczytałam połowe sag wiedźmina jestem w trakcie czytania chrest ognia i zdecydowanie jestem za Yen, a wy?

  Czytaj całość >
 • Eskel456

  Krwawy Baron

  maj 7, 2016 przez Eskel456

  Boże dlaczego on Jest tak pijany ?! Człowiek który nie ma granic (w zakresie alkoholu) najbardziej nierozsądny człowiek jakiego widziałem mieć żonę dzieci (jedno z nich to poroniec) i jeszcze wymagać od Geralta pomocy w szukaniu ich za mało informacji które mają pomóc w odszukaniu ich ... w ogule dlaczego ktoś taki może wymagać ... ??? napiszcie co wy o nim myślicie ?

  Czytaj całość >
 • Fongor

  Zmieniam stronę!

  kwi 20, 2016 przez Fongor

  Dotychczas głośno opowiadałem się za Djikstrą w "Racji Stanu" z Wiedźmina 3. Teraz już jednak rozmumiem tych, którzy opowiedzieli się za Roche'em i również staję po jego stronie. Decydujący argument: Djisktra zwlekał z ogłoszeniem jego decyzji, a do drugiej strony przekonałem się przechodząc poprzednią część.


  Pewnie nikogo to nie obchodzi, ale i tak miałem potrzebę to napisać.

  Czytaj całość >
 • Diode24q

  Witajcie!

  Dzisiaj chciałbym poruszyć dość ważny temat dla Wiedźmińskiej Wiki i kierunku jej rozwoju. Wiki nie rozwija się dobrze. Wszystko idzie w złym kierunku, nie ma stron pomocy, brakuje FAQ i regulaminu, a wygląd jest zbyt skomplikowany i już przestarzały. Artykułom brakuje kategorii i zawartości, która po pierwsze byłaby spisana w stylu encyklopedycznym, a po drugie w sposób interesujący dla czytelnika. Obecna administracja nie robi z tym absolutnie nic. Mimo moich próśb skierowanych do Neggeva nie zostały podjęte żadne kroki by to zmienić. Wandalizmy zdarzają się, a ich sprawców nie można ukarać. Marne artykuły powstają, a nie sposób je usunąć, skoro administratorzy nie podejmują żadnych działań w tym kierunku. Chciałbym, aby Szanown…

  Czytaj całość >
 • M4t3u52c3l31

  Mam pytanie ?

  kwi 5, 2016 przez M4t3u52c3l31

  Jak to jest z komiksami Wiedźmińskimi , należy je czytać w sposób chronologiczny czy jest to bez żadnej różnicy ? 

  Czytaj całość >
 • Tavriela

  "Sezon Burz"

  gru 12, 2015 przez Tavriela

  Kiedy kupiłam książkę "Sezon Burz" w 2013 od razu odłożyłam Ją na półkę. Wróciłam do niej miesiąc temu i muszę z przykrością stwierdzić, że Książka nie jest takim.. fenomenem jak Saga i dwa pierwsze tomy opowiadań. Książkę czytałam dwa tygodnie, co w porównaniu z czytaniem sagi to całe wieki. "Ostatnie Życzenie" i "Miecz Przeznaczenia" oraz 3 pierwsze tomy sagi dostałam od przyjaciela, gdyż już wtedy interesowałam  się fantastyką. Te książki przeczytałam w...  nie całe dwa tygodnie. Później wzięłam z mojej półki Tolkiena i jego "Świat" i przestałam się tam interesować zabójcą potworów. I przez rok czytałam horrory Kinga i fantastykę Tolkiena, ale kiedyś musiałam doczytać to dzieło i tak się stało. Potem trochę zawiedźona końcem sagi, nic n…

  Czytaj całość >
 • FirstDrellSpectre

  Gry serii Wiedźmin są dobre, ale wszystkie mają swoje wady i rozczarowania.

  Wiedźmin: Powrót Białego Wilka (tak wolę nazywać pierwszą grę)

  • powtarzalne i niezbyt ciekawe zadania poboczne, czyli siekanie potworów i zbieranie strzeżonych przez nich skarbów
  • fabuła jest bardzo liniowa
  • można nosić tylko 1 zbroję i 1 komplet mieczy
  • bardzo krótka lista zbroji
  • karty seksu zamiast scen seksu
  • kilkusekundowe sceny podchodzenia postaci do Geralta
  • na koniec aktu 1 Geralt zostaje zaaresztowany, ale nigdy nie powiedziano za co, do dziś tego nie rozumiem
  • system walki zbyt prosty i za mało zręczności wymaga
  • Styl walki był niewygodny i sztuczny, poza tym przyzwyczajony jestem do stylu walki w W2 i W3. Pewnie przez to tak myślę.
  • Chciałem wejść do wodnego miasta w akcie …
  Czytaj całość >
 • XXRyanGoslingXx

  Pytanko

  paź 10, 2015 przez XXRyanGoslingXx

  Witam chcę dowiedzieć się w jakiej części sagi lub w jakim opowiadaniu miał miejsce romans Yennefer z Crachem an Craite z góry dzięki.

  BYWAJCIE ! :)

  Czytaj całość >
 • Pograbek1998

  Pytanie

  sie 4, 2015 przez Pograbek1998

  Mam pytanie odnośnie wiedzmina Geralta czy on w końcu umiera na końcu książki Pani Jeziora czy odchodzi razem z Yennefer po uleczeniu jego rany przez Ciri ?

  Czytaj całość >
 • Wyklęty

  Pytanko

  lip 7, 2015 przez Wyklęty

  Ostatnio od kumpla dostałem plotkę że Sapkowski piszę nową książkę. Dlatego chciałbym was się zapytać czy coś wam o niej wiadomo, a jeżeli tak - cóż to w takim razie za książka będzie ;)

  Czytaj całość >
 • Wiedźmin Dawid

  Gwint a postacie

  lip 1, 2015 przez Wiedźmin Dawid

  Witam!

  Mam pewien dylemat związany z grą karcianą pojawiającą się w Wiedźmin 3, a konkretniej z tym, czy pojawiające się na kartach postacie można uznać za postacie wspomniane w grze Wiedźmin 3 i nadać im takową kategorię. Dlatego chciałbym zapytać Was, użytkowników Wiedźmińskiej Wiki, choć tak nielicznych, o wasze zdanie na ten temat.

  Czytaj całość >
 • Shoxi

  Pytanko

  cze 10, 2015 przez Shoxi

  Wie ktoś kto próbował zabić króla Foltesta pod koniec gry w Wiedźminie 1 ?

  Czytaj całość >
 • Yoda00

  Quiz o grze Wiedźmin

  gru 7, 2014 przez Yoda00

  Witam i zachęcam do rozwiązania mojego Quizu na temat pierwszej części gry Wiedźmin, Edycja rozszerzona. Quiz jest darmowy i nie trzeba się nawet logować żeby zobaczyć wyniki. Zapraszam i życzę Powodzenia!!!

  QUIZ do gry Wiedźmin


  Witam ponownie i zapraszam na drugi Quiz dotyczący drugiej części gry: Zabójcy królów, Edycja rozszeżona:

  QUIZ do Wiedźmina 2

  Czytaj całość >
 • Misterbiszkopt

  Bład gry?

  lis 1, 2014 przez Misterbiszkopt

  Mam problem,prawdopodobnie mam jakis błąd ale nie wiem czy napewno. W grze Wiedzmin 2 na xboxa360 mam przedostac się do Vergen (zadanie Klątwa krwi) ale gdy przenosze się z tego wawozu napole bitwy upirów, to mgła zakrywa mi ekran i wracam z powrotem do wawozu z którego miałem trafic na pole bitwy. Prosze o pomoc w wyjasnieniu tego i ewentualnych rad na ten temat.

  Czytaj całość >
 • Lord Quest

  3000 ARTYKUŁ!

  paź 16, 2014 przez Lord Quest

  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UŻYTKOWNIKOM WIEDŹMNPEDII (WIEDŹMINSKIEJ WIKII) ZA WSPÓLNĄ WSPÓŁPRACĘ PRZY TWORZENIU SERWISU GROMADZĄCEGO WSZYSTKĄ WIEDZĘ NA TEMAT UNIWERSUM ŚWIATA WIEDŹMIŃSKIEGO OD KSIĄŻEK SAPKOWSKIEGO PO FANOWSKIE KOMPUTEROWE INSPIRACJE. 

  ŻYCZĘ WSZYSTKIM, ABYŚMY PRZEBILI LICZBĘ ARTYKUŁÓW ANGIELSKIEJ WIKII, DBAJĄC JEDNOCZEŚNIE O PRZEKAZANIE FANOM WIEDŹMINLANDII NAJCIEKAWSZYCH I NAJBARDZIEJ WYCZERPUJĄCYCH INFORMACJI Z TEGO ŚWIATA, UATRAKCYJNIAJĄC WIKIĘ WSPANIAŁYMI GRAFIKAMI!!!

  Lord Quest... zawsze wierny :).

  Czytaj całość >
 • ProOski

  Proponowane nowe drzewko

  cze 20, 2014 przez ProOski

  Witajcie. Drzewko jest moją propozycją. Oczywiście może ulec zmianom.


  • Strona główna
   • Świat Wiedźmina
    • Zadania
     • Zadania główne
     • Zadania poboczne
     • Zadania z modyfikacji
    • Postacie
     • Postacie z Wiedźmin (gra)
     • Postacie z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
     • Postacie z Wiedźmin 3: Dziki Gon
     • Postacie z modyfikacji
      • Postacie z modyfikacji N (Ta kategoria się tyczy tych stron, co dana postać występuję tylko w modyfikacji. Nie tyczy się postaci, co występują w grze lub książce)
     • Postacie z Ostatnie życzenie
     • Postacie z Miecz przeznaczenia
     • Postacie Coś się kończy, coś się zaczyna
     • Postacie z Krew elfów
     • Postacie z Czas pogardy
     • Postacie z Chrzest ognia
     • Postacie z Wieża Jaskółki
     • Postacie z Pani Jeziora
     • Postacie z Sezon burz
    • Przedmioty
     • Jedzenie
      • Rośliny
       • Grzyby
      • Napoje
       • Mikstury
       • Eliksiry
     • Artefakty
     • Trofea
     • Oręż
      • B…
  Czytaj całość >
 • ProOski

  Artykuły

  cze 20, 2014 przez ProOski

  Witajcie. Tutaj przedstawie jednolitą propozycje do pisania artykułów, żeby był schemat, porządek :)

  1. Artykuły o postaciach
  2. Artykuły o zadaniach
  3. Artykuły o przedmiotach
  4. Artykuły o eliksirach, pożywieniu, roślinach, napojach)

  Jakaś postać — postać występująca w (jakaś książka/gra/film/komiks). Dalszy któtki opis. KIm jest, gdzie mieszka.

  (Tutaj wypada chronologicznie. Np. Jak dana postać występowała wczęsniej w książce /opowiadaniu X, a później w książce/opowiadaniu Y, to wypada chronologicznie. Jak występowała w grach, to też. Oczywiście to przykład. Mogą również w ogóle niewystępować w opowiadaniu, a tylko w grze. Zależy.Więc)


  Opis z opowiadania np. Co robi, czym się zajmuje.


  Opis z opowiadania np. Co robi, czym się zajmuje.


  Opis z gry np. Co robi, …
  Czytaj całość >
 • Daast

  Drobne poprawki na mapie

  maj 17, 2014 przez Daast

  Poprawiłem przebieg granicy między Temerią a Redanią na terenie Emblonii. Poprzednio narysowałem ją dość bezmyślnie, jako linię prawie prostą, a przecież wcale tak nie musi być. Obecnie Temeria ma większą część południowego brzegu  północnej odnogi Pontaru -  tak żeby  się Grabowa Buchta ładnie zmieściła. 

  Na mapie z 1245 nazwę Bremervoord wziąłem w nawias, bo jako księstwo jeszcze wtedy prawdopodobnie nie istniało.

  Daleką Północ zostawiłem na razie tak jak była, bo żeby ją przerobić musiałbym narysować jeszcze raz całą mapę.

  Czytaj całość >
 • Daast

  Zrobiłem mapki przedstawiające jak wyobrażam sobie przebieg granic na Północy w trzech momentach dla których mamy jako-takie informacje, tj. w roku 1245, 1266 (po pierwszej wojnie z Nilfgaardem) i 1268 (po drugiej wojnie z Nilfgaardem). W topografii  rewolucji nie wprowadzałem, dodałem tylko deltę Pontaru. Główna różnica wobec dotychczasowych map to poprawione położenie Aedirn ( na południowym wschodzie  sięga do Jarugi)  i poprawiona Dol Blathanna - bardziej na północy, bliżej Kaedwen.

  Na mapach zaznaczone są także państwa zależne - te których położenie jest znane. Pominąłem Talgar, Velhad, Narok i Creyden, ponieważ o ich geografii nie wiadomo nic, oprócz tego że są gdzieś w okolicach Koviru. Zatem zaznaczone terytorium Koviru i Poviss obe…

  Czytaj całość >
 • ProOski

  Przeprosiny

  lut 20, 2014 przez ProOski

  Witajcie,

  Z dniem 20 lutego postanowiłem sobie odebrać uprawnienie na Wiedźmińskiej Wiki. Może to dla innych przyjemna wiadomość, obojętna, albo czują zawód.  Przepraszam was, że zawiodłem na całej linii. Chciałem tą wiki przywrócić do stanu idealnego, ale brak i czasu na prowadzenie Wiedźmińskiej wiki. Dodatkowo nie wytrzymałem tu psychicznie i fizycznie. Mam nadzieję, że zastąpicie mnie kimś godnym takich uprawnień i dokończy prace tutaj. Ponadto chciałbym wam podziękować za wspaniałe chwile tutaj, spędzony czas, poznanie wielu miłych osób. Po prostu dziękuję. Jeszcze raz was przepraszam, że was zawiodłem. Dokończcie przywracanie tutaj porządku.  Przypomnę wam co powinno tu być zrobionę. Zacząłem już to robić z kilkoma osobami, ale już ni…

  Czytaj całość >
 • ProOski

  Oto kolejna część drzewka kategorii. Tym razem przedmioty.

  • Listy
  • Księgi i dokumenty 

  Kategorią ich byłaby kategoria przedmioty.

  • Pancerze i zbroje w Wiedźmin 
  • Pancerze i zbroje w Wiedźmin II: Zabójcy Królów

  Tutaj również kategorią, kategorii byłaby kategoria przedmioty.

  • Eliksiry i wywary
  • Napoje

  Tutaj kategorią zaś byłaby kategoria napoje. A jej kategorią byłaby przedmioty

  • Pożywienie 

  Tej kategorią byłaby kategoria przedmioty.

  • Trofea 

  Do tej kategorii również kategoria przedmioty

  • Miecze Wiedźmińskie w Wiedźmin 
  • Miecze Wiedźmińsie w Wiedźmin II

  Do mieczów z Wiedźmina jeszcze może zróbmy kategorie miecze i może bronie zależne od stylów^^ Do tego wszystkiego dać kategorie bronie.

  • Przedmioty - tutaj zaś będą różne przedmioty np. róże itd

  Otóż tutaj jest źle z naz…


  Czytaj całość >
 • ProOski

  Ten blog odnosi się do kategorii z postaciami. Moim pomysłem jest stworzenie takiej wersji:


  • Postacie z Wiedźmin I 
  • Postacie z Wiedźmin II: Zabójcy Królów
  • Postacie z powieści - tu chodzi o dzieła Andrzeja Sapkowskiego (książki)
  • Postacie z filmów i serialii
  • Postacie z komiksów 

  Do tych kategorii, kategorią byłaby kategoria Postacie.


  • Zadania poboczne
  • Zadania główne
  • Zadania z modyfikacji 

  Do tych kategorii, kategorią byłaby kategoria Zadania.


  Możecie zamieścić poprawki, zmiany, propozycje.

  Czytaj całość >
 • ProOski

  Wikia

  sty 10, 2014 przez ProOski

  Witajcie drodzy wikianie,

  Otóż płakać mi się chcę jak widzę stan tej wiki. Jest jedną z większych, a jest tak okropnie zaniedbywana. Nie myśleliście nad jej ogarnięciem? Otóż proponuję tutejszej administracji (jeśli takowa istnieje):

  • Stworzyć listę kategorii typu:
   • Bez infoboxu
   • Bez grafiki
   • Bez szablonu
   • Wymagające poprawy grafiki
   • Wymagające poprawy stylu
  • Proponuję również zacząć poprawiać interpunkcje. Mianowicie poprawnie powinno się pisać następująco:

  Pierwszą rozpoczynamy dużą literą, a kończymy średnikiem. Kolejne zaś z małą i również zakończyć średnikiem. Natomiast ostatnią zakończyć kropką. Oczywiście nie tyczy się to nazw własnych (:

  Przykład:

  • Polowanie na zwierzynę;
  • polowanie na zwierzynę;
  • polowanie na zwierzynę;
  • polowanie na zwierzynę.


  • Kolejną rze…

  Czytaj całość >
 • Dyrektor Internetu

  Witam, wszystkich czytelników mojego bloga. Chciałbym w nim wyjaśnić, dlaczego zdecydowałem się przyjść na tą Wiki i co mam zamiar tu robić. Jednak całą historię zacznę od początku, gdy pierwszy raz spotkałem tą Wiki.

  Stało się to gdy została wystawiona w głosowaniu na Wiki Miesiąca. Zauważyłem wtedy, że Wiki jest na prawdę słaba pod względem technicznym oraz sporo artykułów jest miernej jakości. Właśnie dlatego postanowiłem, że spróbuję trochę pomóc.

  Pewnie zastanawiacie się jak chce to zrobić. Po pierwsze chciałbym dostosować Wiki to standardów (głównie pod względem komunikacji, jakości raportów i stanu ogólnego Wiki)  jakie panują na innych dobrych Wikiach. Dzięki nim Wiki w szybkim czasie powinna się rozwinąć i dogonić pod tym względem c…

  Czytaj całość >
 • Lord Quest

  Post 2

  sie 29, 2013 przez Lord Quest

  Akcja gry mogłaby dziac się w najbardziej interesującym kraju w wiedźmińskim uniwersum - Zerrikanii. Nie wiem, co mogłoby tam sprowadzac wiedźmina, może poszukiwania Yennefer lub nowego siedliszcza wiedźmińskiego, gdyż Kaer Morhen przejęły wojska jakiegoś nadambitnego monarchy-wroga królestw Północy, próba unicestwienia jakiegoś złola, czy coś w tym stylu, ale Zerrikania dałaby nowe rozwiązania w wiedźminie: walka na pustyniach, nowe stworzenia, wojownicze kobiety, może spotkałby tego szlachcica-smoka Borcha Trzy Kawki i jego dwie kobiety z mieczami, poznałby korzenie Azara Javeda, może zmierzłby się z jego bratem, kuzynem czy innym żądnym władzy lub zemsty krewnym - pomysłów jest sporo...  Wiedźmin 3 mógłny się nazywac: The Witcher 3: Des…

  Czytaj całość >
 • Neggev

  Wiedźmin 2

  sie 24, 2013 przez Neggev

  Jak skończe grać w 1 to zajęmę się 2. Ale to odlegał przyszłość. Pewnie gdzieś przed 3. A właśnie po 2 porobie artykuły o zadaniach do 3 :P

  Czytaj całość >
 • Neggev

  Wiedźmin 1

  sie 24, 2013 przez Neggev

  Jak kiedyś będę miał czas, to sobie przejdę wieśka pierwszego i szrajbnę opis wszystkich zadań :P

  Czytaj całość >
 • Lord Quest

  Brudnopis

  sie 22, 2013 przez Lord Quest

  Wiedźmin 3: Serce Furii brzmi znakomicie, jak można podważać taki zajebisty tytuł, przecież on doskonale oddawałby klimat trójki i jej poziom trudności, he, he, he! Wiedźmin do walki z wyćwiczonymi, wytrzymałymi, zadającymi często negatywne efekty bohaterowi (ból, oślepienie) i dość duże, jeżeli nie wysokie obrażenia... i to powinno cechować niemalże wszystkich wrogów w Wiedźminie, tak, żeby gracz się sporo namęczył z nimi i mógł zaplanować odpowiednią strategię w walce z nimi... Ale to na razie marzenia -_- . A co do nie mieszania się do wojny - ktoś kiedyś powiedział o Geralcie: "Wpadł. Ma talent do wpadania". W "Złocie dla zuchwałych" nie miał wyboru, a w "Wolnych Elfach" znalazł się w środku walki. W Starej Wyzimie musiał pomagać przyj…

  Czytaj całość >
 • Paviola316

  Problem z instalacją

  sie 18, 2013 przez Paviola316

  Dzień dobry.

  Mam problem i bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. Otóż kupiłem premierową wersję Wiedźmina 2 i jak większość, którzy też kupili premierową mam kłopot z instalacją mianowicie z data2.cab. Kiedyś udało mi się znaleść poradnik jak to ominąć, ale instalacja trwała ponad 10 godzin, a tej stronki już nie ma bym mógł ponownie to zastosować. Czy wiecie czy jest rozwiązanie tego problemu i jak tak to jakie?

  Czytaj całość >
 • Vernon Roche

  Odpowiedz

  mar 5, 2012 przez Vernon Roche

  Gdyż moje wpisane rzeczy też usuwali a były poprawnie gramatycznie i nie zawierały błedów informacji.

  Czytaj całość >
 • K. Foltest55l

  Wesołych świąt!

  gru 24, 2011 przez K. Foltest55l

  Wesołych świąt, kudzie :D Wszytkiego ja, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, pieniędzy... i co tam jeszcze chcecie :D A! No i żeby kacu po sylwestrze nie było!! :D

  Czytaj całość >
 • Idaret

  Co jest do zrobienia

  lis 10, 2011 przez Idaret
  • Zadania w Wieśku -w jedynce przetłumaczyć sposoby przejścia i opisy;w dwójce wszystko od podstaw,znaczy się zrobić wql artykuły
  • niektóre artykuły są koszmarne np. Wielebny , wiele jest artykułów wprost z translatora
  • Szlifować najważniejsze artykuły czyli Wybory , Wiedźmin 2:Wybory ,Historia , Wiedźmin_(gra_komputerowa) Wiedźmin_2:_Zabójcy_Królów
  • stworzyć kilka szablonów,znaczy się przekopiować z ang. wiki
  • storzyć kilka artykułow na podstawie ang. wiki
  • dodać wpisy z dziennika.Ale tego ja nie mogę zrobić.
  Z woli Boga i Narodu Idaret Czytaj całość >
 • K. Foltest55l

  Serdecznie witam ShakalakęxD oraz Dirckahensa z Forum AG :). Moc jest z wami :D


  FOLTEST55 18:58, lis 6, 2011 (UTC)

  Czytaj całość >
 • Kustosz

  Garść pomyslów

  lis 5, 2011 przez Kustosz

  Patrząc na co niektóre wiki bardziej znanych serii, przyszła mi do głowy myśl, że przydałoby się podobne zastosowania wprowadzić do naszej wiedźmińskiej wiki. Przez podobne mam na myśli rozbudowane hasła, szczególnie te dotyczące postaci i miejsc. Cytaty cytatami, ale niektóre hasła w 70-80% się z nich składają, a nie o to chodzi. Po głowie chodzi mi zabrania się za rozbudowane co niektórych, wpierw biorąc się za postaci. Jak ktoś jest chętny do pomocy i do dzielenia się pomysłami na odświeżenie serwisu, niech się wypowiada i dołączy do pracy :)

  Czytaj całość >
 • K. Foltest55l

  Pierwszy post

  paź 8, 2011 przez K. Foltest55l

  Witam! Jest to mój pierwszy post :). Ogłaszam wszem i wobec że zaopatrzyłem się w wiele ciekawych grafik których wstawię jutro do odpowiednich postaci :D Pozdrawiam! :D

  Czytaj całość >
 • Kubiks

  Co sądzicie?

  lip 18, 2011 przez Kubiks

  Co sądzicie na temat gry "Wiedźmin 2 Zabójcy Królów"???

  Czytaj całość >
 • Furt Oxen

  Triss :D

  maj 5, 2011 przez Furt Oxen
  Czytaj całość >

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki