FANDOM


Castell Graupian - miejscowość w Nilfgaardzie, znana przede wszystkim z Akademii Imperialnej. Była to znana szkoła i placówka nauk humanistycznych i ścisłych, znana ponadto z wielu doskonałych lingwistów i tłumaczy. W akademii nie było wydziału nauk militarnych - akademia wojskowa znajdowała się w Mieście Złotych Wież. W dalekiej przyszłości z uniwersytetu w Castell Graupian wyruszyła ekipa archeologów pod przewodnictwem profesora Schliemanna, aby prowadzić wykopaliska w Beauclair.

Wykładowcy:

Dane z Książek Sapkowskiego Edytuj

– (...) Zostałem wreszcie wykładowcą etyki w Akademii Imperialnej w Castell Graupian, godność tę piastowałem blisko dziesięć lat. Ale i stamtąd musiałem uciekać po opublikowaniu pewnego traktatu...
Wieża Jaskółki

Zdarzyło się tak, że ekipa archeologów z uniwersytetu w Castell Graupian, prowadząca wykopaliska w Beauclair, dokopała się pod warstwą węgla drzewnego, wskazującego na wielki pożar, do warstwy jeszcze starszej, obliczanej na XIII wiek.
Wieża Jaskółki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki