FANDOM


Chappelle W3

Chappelle w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Niech więc pali się w nas ta nadzieja (...). Bo jeżeli jest coś, co jest wspólne... Dla ciebie, dla mnie... dla innych... to tym czymś jest właśnie nadzieja.
— Chappelle do Geralta[źródło]

Chappelle – jest namiestnikiem do spraw bezpieczeństwa, przełożonym novigradzkich tajnych służb. Zarazem jest jedną z ważniejszych osobistości w Novigradzie, mającą na celu utrzymać ład i porządek w mieście. Stosował w tym celu wszelkie metody. Podejrzewany jest o tortury, wymuszenia, grabieże, skrytobójstwa i szantaż. Siepacze z jego ochrony uzbrojeni są w lamie, broń zakazaną w większości cywilizowanych królestw. Nikt nie wie, że prawdziwy Chappelle od dawna nie żyje, gdyż zmarł na apopleksje, a jego miejsce zajął doppler (stwór mogący przybierać formy innych osób). Ostatecznie jednak zostaje on wykryty i publicznie spalony przez fanatyków na stosie.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Chappelle gra wyobr

Chappelle wg. Gry Wyobraźni

Zza pleców czarnych osobników wyłonił się niewysoki mężczyzna w białym kaftanie i krótkim, szarym płaszczu. Złoty łańcuch na jego szyi połyskiwał w rytm kroków, śląc żółte refleksy.
Miecz przeznaczenia

Jego oczy, jak zauważył Geralt, były paskudnie zimne i miały kolor stali. Czoło miał blade, chorobliwie spocone, na policzkach czerwone, nieregularne plamy rumieńców.
Miecz przeznaczenia

To był Chappelle, namiestnik do spraw bezpieczeństwa. Tajna służba Novigradu podlega kościołowi. Chappelle nie jest kapłanem, ale to szara eminencja hierarchy, najpotężniejszy i najniebezpieczniejszy człowiek w mieście. Wszyscy, nawet Rada i cechy, trzęsą przed nim portkami, bo to pierwszej wody łajdak, Geralt, opity władzą, jak pająk muszą krwią. Chociaż po cichu, ale mówi się w mieście, co on potrafi. Ludzie przepadający bez śladu. Fałszywe oskarżenia, tortury, skrytobójstwa, terror, szantaż i zwykła grabież. Wymuszenia, szwindle i afery. Na bogów, w ładną historię wpędziłeś nas, Biberveldt.
Miecz przeznaczenia

(...) po ostatnim ataku apopleksji Chappelle bardzo się zmienił. Może to strach przed śmiercią zajrzał mu do rzyci i zmusił do zastanowienia? Słowem, to już nie ten sam Chappelle. Zrobił się jakiś grzeczny, rozumny, spokojny i... i uczciwy, jakby.
Miecz przeznaczenia

- Spełniło się marzenie? - mruknął Geralt. - O życiu w mieście? Co też wy widzicie w tym mieście, Dudu... i ty, Chappelle?
- Pomieszkałbyś na wrzosowiskach - odmruknął Chappelle - pojadłbyś korzonków, zmoknął i zmarznął, to byś wiedział. Nam też się coś należy od życia, Geralt. Nie jesteśmy gorsi od was.
- Fakt - kiwnął głową Geralt. - Nie jesteście. Bywa nawet, że jesteście lepsi. Co z prawdziwym Chappelle?
- Szlag go trafił - szepnął Chappelle Drugi. - Będzie ze dwa miesiące temu. Apopleksja. Niech mu ziemia lekką będzie, a Ogień Wieczny niech mu świeci. Akurat byłem w pobliżu... Nikt nie zauważył...

Miecz przeznaczenia


Dane z pozostałych źródeł Edytuj

Chappelle z filmu

Arkadiusz Bazak jako Chappelle

Ciekawostki Edytuj

  • Angielskie słowo chapel oznacza kaplicę. We francuskim brzmi ono chapelle, a we włoskim: capella.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki