FANDOM

Niech więc pali się w nas ta nadzieja (...). Bo jeżeli jest coś, co jest wspólne... Dla ciebie, dla mnie... dla innych... to tym czymś jest właśnie nadzieja.
— Chappelle do Geralta[źródło]

Chappelle – namiestnik do spraw bezpieczeństwa, przełożony novigradzkich tajnych służb, jedna z ważniejszych osobistości w Novigradzie, mającą na celu utrzymać ład i porządek w mieście. Stosował w tym celu wszelkie metody.

Podejrzewany jest o tortury, wymuszenia, grabieże, skrytobójstwa i szantaż. Siepacze z jego ochrony uzbrojeni są w lamie, broń zakazaną w większości cywilizowanych królestw.

Nikt nie wie, że prawdziwy Chappelle od dawna nie żyje, gdyż zmarł na apopleksje, a jego miejsce zajął doppler (stwór mogący przybierać formy innych osób). Ostatecznie jednak zostaje on wykryty i publicznie spalony przez fanatyków na stosie.

Dane z pozostałych źródeł

Ciekawostki

  • Angielskie słowo chapel oznacza kaplicę. We francuskim brzmi ono chapelle, a we włoskim: capella.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.