FANDOM


People Elf full
Chireadan - elf z Rinde, kuzyn Errdila. Zakochał się on w Yennefer. Był świadkiem walki Yennefer z Djinni w Rinde (Ostatnie życzenie
Chireadan

Wizerunek Chireadana z komiksu.

). Gościł także na ślubie Geralta i Yennefer w Coś się kończy, coś się zaczyna.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Mężczyzna był elfem. Podobnie jak drugi, siedzący przy stole. Obaj jak wskazywało ich odzienie, będące charakterystyczną mieszanką ludzkiej i elfiej mody, byli elfami osiadłymi, zasymilowanymi. (...) - Jestem Chireadan - przedstawił się wyższy z elfów, ten o wyrazistej twarzy. Jak zwykle u przedstawicieli Starszego Ludu, nie sposób było ocenić jego wieku, mógł równie dobrze mieć dwadzieścia jak i sto dwadzieścia lat. - A to mój krewniak Errdil. Ten zaś szlachcic to rycerz Vratimir.
Ostatnie życzenie

Geralt spojrzał bystro na elfa. Już po raz drugi wydało mu się, że dostrzega na jego twarzy ślad rumieńca. Zdziwiło go to nie mniej niż słowa Chireadana. Elfy czystej krwi nie zwykły zachwycać się ludzkimi kobietami. Nawet tymi bardzo pięknymi. Yennefer zaś, choć na swój sposób atrakcyjna, za piękność uchodzić nie mogła.
Ostatnie życzenie

- I co z tego, że Chireadan się zorientuje? - wykrzywiła się złośliwie. - Pobiegnie po pomoc? Przez moją barierę nie przejdzie nikt. Ale Chireadan nigdzie nie pobiegnie, nie uczyni nic przeciw mnie. Nic. Jest pod moim urokiem. Nie, nie chodzi o czarnoksięstwo, nie robiłam niczego w tym kierunku. Zwykła chemia organizmu. Zakochał się we mnie, bałwan. Nie wiedziałeś o tym? Zamierzał nawet wyzwać Beau na pojedynek, wyobrażasz sobie? Elf, a zazdrosny. To się rzadko zdarza. Geralt, ja nie bez powodu wybrałam ten dom.
Ostatnie życzenie


Dane z pozostałych źródeł Edytuj

W grze Wiedźmin spotykamy go jako członka grupy elfów z pobliża wioski Odmęty, którym przewodzi Toruviel. Opowiada nam, że w czasie kilku pogromów spalono mu karczmę, a on musiał ratować się ucieczką.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.