FANDOM


Cintryjczyk – nieznany z imienia szlachcic z Cintry podający się za dyplomatę. Szef bandy rozbójników, do której należała Syanna.

Geralt nie miał nigdy możliwości go spotkać, ale wszyscy świadkowie opisywali go jako wysokiego, barczystego i przystojnego mężczyznę z brodą o ciemnych włosach mówiącego z silnym cintryjskim akcentem. Jeśli wiedźmin znajdzie później ciało Cintryjczyka, można zauważyć, że był on łysy.

Z polecenia Sylvii Anny był odpowiedzialny za zakup wina Sangreal z winnicy Castel Ravello. Po śledztwie w książęcym majątku Geralt, Anna Henrietta i Damien de la Tour wpadli na jego trop podejrzewając, że to on jest szantażystą odpowiedzialnym za spowodowanie zabójstw w Toussaint.

Tropiąc go dotarli na bankiet "Mandragory" organizowany przez Orianę. Tam Geralt i Anarietta próbowali odnaleźć Cintryjczyka wykorzystując do tego jego dziewczynę, śpiewaczkę Cecylię Bellante. Gdy para już prawie dotarła do mężczyzny znalazła martwe ciało artystki. Wiedźmin ruszył dalej po śladach mordercy. Trafił do pokoju, gdzie niedawno doszło do walki. Po zbadaniu miejsca Biały Wilk doszedł do wniosku, że Cintryjczyk włamał się i próbował ukraść Serce Toussaint, rodzinny klejnot książęcy uważany za zaginiony. W trakcie kradzieży zaskoczyła go Oriana, do której kamień należał. Wywiązała się walka. Mężczyzna próbował zabić kobietę myśliwskim nożem, lecz bezskutecznie. W wyniku starcia Cintryjczyk został wypchnięty przez okno. Jego zwłoki wylądowały na zboczu pod murami posiadłości Oriany.

Do bandy Cintryjczyka należeli lub współpracowali z nią:

  • Hornitz - zbir odpowiedzialny za odebranie Sangreal; zginął zabity w ruinach warownie Astre
  • Borg Żelazny, Cael, Oczko, Wół, Morda, Szrama, Hrabia, Galvin, Sum, Kufel - wszyscy zabici w czasie szturmu na Dun Tynne
  • Bandyci z Nazairu
  • Kerr, Aodh, Tad, Nevin - bandyci wynajęci do zabicia Geralta, giną z ręki wiedźmina