FANDOM


Coinneach Dá Reo - elf, jeden z przywódców komand Scoia'tael, później oficer nilfgaardzkiej brygady Vrihedd. Wyłowiony spośród innych oddanych Nordlingom elfów przez selekcjonerów redańskich w Dillingen, został powieszony w forcie Drakenborg.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

- Nie jedź na południe, sor'ca - powiedział Coinneach De Reo. - Nadchodzi burza.
- A cóż mnie burza może... - urwała, spojrzała na niego uważniej. - Ha! A więc to takie wieści was doszły? Nilfgaard, tak? Przekraczają Jarugę w Sodden? Uderzają na Brugge? Dlatego wyruszacie?

Chrzest ognia

- Od kogo jesteście? Z jakiego komanda? - havekar, jak każdy poważny handlowiec, nie dawał się stropić rezerwą i małomównością klientów. - Od Coinneacha Dá Reo? Od Angusa Bri-Cri? Czy może od Riordaina?
Chrzest ognia

– Va fail! – krzyknął do niego Coinneach Dá Reo, rozpoznany i wyciągany przez innych, noszących ryngrafy z redańskim orłem. – Se'ved, se caerme dea!
– Zobaczycie się – syknął cywil, który wyselekcjonował Faoiltiarnę – ale chyba w piekle. Na niego już tam czekają, w Drakenborgu.

Pani Jeziora

Pochodzenie imienia Coinneach: szkockie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki