Fandom

Wiedźmińska Wiki

Coram Agh Ter

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Coram Agh Ter — inaczej Lwiogłowy Pająk. Jest bogiem nagłej i gwałtownej śmierci. Jego kapłani to specjaliści w zadawaniu bólu, cierpienia i rzucaniu klątw. Jedna ze świątyń Lwiogłowego Pająka znajduje się w Mircie (Gelibol – Dolina Nimnar).

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

-(...) Pewnego dnia wypuściliśmy się aż do Gelibolu, pod Mirt, i obrabowaliśmy świątynię. na domiar złego, była tam również młoda kapłanka.
-Co to była za światynia Nivellen?
-Jedna zaraza wie, Geralt. Ale musiała to być niedobra świątynia. Na ołtarzu, pamiętam, leżały czaszki i gnaty, palił się zielony ogień. śmierdziało jak nieszczęście(...)

Ostatnie życzenie

-Mieliście wtedy pecha- powiedział.- Ze wszystkich świątyń w Gelibolu i dolinie Nimnar wybraliście akurat chram Coram Agh Tera, Lwiogłowego Pająka. żeby zdjąć przekleństwo rzucone przez kapłankę Coram Agh Tera, trzeba wiedzy i zdolności, których ja nie posiadam.
Ostatnie życzenie


Dane z glosariusza w grze komputerowej "Wiedźmin" Edytuj

Coram Agh Ter, zwany Lwiogłowym Pająkiem, jest okrutnym bóstwem, które oczekuje od swych wyznawców krwawych ofiar. Kult Lwiogłowego Pająka jest zakazany i tylko w kilku miejscach na świecie jego wyznawcy mogą otwarcie głosić swoją wiarę. Temeria zwalcza wiarę w Lwiogłowego Pająka, a kultyści są sądzeni jako mordercy.

Z gry Wiedźmin:Edytuj

W kanałach w Wyzimie Klasztornej znajduje się wejście do jednej z krypt, zamieszkanej przez członków kultu Lwiogłowego Pająka. Informacje o tym można znaleźć w liście przy ciele rycerza w jednym z zaułków kanałów.

CiekawostkiEdytuj

  • Klątwa rzucona przez kultystów Lwiogłowego Pająka jest jednym z wątków pobocznych w „Rozdrożach”, fanowskiej przygodzie do Wiedźmina wydanej przez grupę modderską Ifrit.
  • Kult Lwiogłowego Pająka jest też wspomniany w innej fanowskiej przygodzie do Wiedźmina, a dokładniej w „I klątwa, i miłość, i zdrada”, wydanej we współpracy dwóch grup modderskich — Muzykantów i Square Crusaders.
  • Coram w Starszej Mowie oznacza „lwa”.

Więcej w Fandom

Losowa wiki