Fandom

Wiedźmińska Wiki

Cyprian Fripp Młodszy

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Cyprian Fripp Młodszy — Gemmerczyk, najemnik z oddziału Skellena, brat Cypriana Frippa Starszego, znany z sadystycznych skłonności. Był w grupie wysłanej do Fano. Został zabity przez Ciri.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Til Echrade, jasnowłosy elf, zwiadowca gemmerskich Pacyfikatorów. Rispat Le Pointe wachmistrz tej samej formacji. I następny Gemmerczyk: Cyprian Fripp Młodszy. Skellen był przy egzekucji Starszego. Obaj bracia słyną z sadystycznych skłonności.
Wieża Jaskółki

Widziała, jak Kabernik Turent doskoczył i chciał zwlec ją z siodła, widziała, jak błysnął miecz, widziała, jak z szyi Turenta siknęła karminowa struga. Dede Vargas i Fripp Młodszy też to widzieli. Nie zdecydowali się zastąpić dziewczynie drogi, zemknęli między chałupy.
Wieża Jaskółki

Fripp przeskoczył nad ławą i trupem, uderzył zamaszyście. Ciri sparowała ukośnie, wywinęła półpiruet i krótko cięła go w bok nad biodrem. Fripp zatoczył się, runął na stół, łapiąc równowagę, odruchowo wyciągnął przed siebie rękę. Gdy oparł dłoń o blat, Ciri szybkim ciosem odrąbała mu ją.
Fripp podniósł sikający krwią kikut, przyjrzał mu się w skupieniu, potem popatrzył na leżącą na stole dłoń. I nagle upadł – gwałtownie, z rozmachem siadł zadkiem na podłodze, zupełnie jak gdyby pośliznął się na mydle. Siedząc zaryczał, a potem zaczął wyć, dzikim, wysokim, przeciągłym wilczym wyciem. (...) Fripp po prostu ucichł.
– Mamo... – powiedział nagle, całkiem wyraźnie i przytomnie. – Mamusiu... Jak to tak... Jak to... Co mi... się stało? Co mi... jest?
(...) Cyprian Fripp Młodszy wydał z siebie odgłos, jak gdyby coś z trudem przełykał. Więcej odgłosów już nie wydawał. Żadnych.

Wieża Jaskółki


Ciekawostki Edytuj

  • Pochodzenie imienia Cyprian: greckie (od słowa kyprios - cypryjski. Pierwotnie oznaczało osobę z Cypru.).

Więcej w Fandom

Losowa wiki