FANDOM


Cytadela – prywatne laboratorium Ortolana, w którym czarodziej przeprowadzał swoje eksperymenty, m.in. powołując do życia hybrydy humanoidów. Znajdowała się wewnątrz góry Cremora. Dawniej była gnomią, górską twierdzą. Wejścia do niej broniło wiele magicznych zabezpieczeń. Ortolan, po ogłoszeniu Sorela swoim sukcesorem, przekazał mu również Cytadelę. Tym samym stała się ona dla młodego czarodzieja aresztem domowym. Z pomocą Dussarta, Geralt odnalazł szczelinę, przez którą udało mu się niepostrzeżenie wedrzeć do laboratorium. Sorel Degerlund wraz z pomocnikami, zginęli od wiedźmińskiego miecza.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

– (...) A Cytadela to stuprocentowo bezpieczny azyl, zaadaptowana na laboratorium dawna gnomia górska twierdza, obecnie magicznie chroniona. Nikt się do Cytadeli nie dostanie, nie ma na to sposobu.
Sezon burz

– Cytadela (...) jest ulokowana w skale kompleksu góry Cremora, tej, u stóp której leży Rissberg. Próba wdarcia się tam równałaby się samobójstwu. Nie tylko z racji magicznych zabezpieczeń.
Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki