Fandom

Wiedźmińska Wiki

D'yaebl (miecz)

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze4 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

D'yaebl (w Starszej Mowie "diabeł") - miecz występujący w grach Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jest to zerrikański miecz. Rękojeść miecza jest zdobiona, długa i szeroka głownia posiada krótki ubytek, znajdujący się na ostrzu tuż przy taszce.

WiedźminEdytuj

W pierwszej części gry Geralt może go dostać od Velerada w V rozdziale, jeśli zdecydował się odczarować Addę Białą. Miecz jest wart tysiąc pięćset orenów, lecz przy sprzedaży jego wartość spada do trzystu orenów.

Cechy i wygląd mieczaEdytuj

D'yaebl
Cechy

Obrażenia +30%

  • Szansa na efekt krytyczny: Ból +50%
  • Szansa na efekt krytyczny: Rozbrojenie +25%

Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówEdytuj

W drugiej części gry gracz może zdobyć D'yaebl, importując zapis gry z pierwszej części. Miecz zadaje od dziewięciu do trzynastu punktów obrażeń, daje też premię do natychmiastowego zabicia (+1%). Ma też jedno wolne miejsce na runy.

Ciekawostki Edytuj

  • W pierwszej odsłonie gry opłaca się go używać, jeśli chcemy, by nasz przeciwnik zaznał więcej bólu przed śmiercią.
  • Sam wygląd miecza jest bardzo atrakcyjny (głównie ze względu na jego egzotyczne pochodzenie), a naostrzenie go przy pomocy kamienia runicznego Perun daje mu nie tylko o wiele zwiększoną skuteczność bojową, ale także dodatkowe walory wizualne.
  • Mimo, że to właśnie Velerad wręczył Geraltowi ten miecz, to tak na prawdę zrobił on to na polecenie króla Foltesta. Ten fakt dodaje mieczowi wartość sentymentalną w postaci podarunku od samego króla Temerii.
  • Fakt, że można go zdobyć tylko w jeden sposób, wskazuje na jego unikalność i rzadkie występowanie (Zerrikania) w wiedźmińskim uniwersum.

Więcej w Fandom

Losowa wiki