FANDOM


Daniel Etcheverry [czyt. eczewery] - Temerczyk, hrabia Garramone, oficer łącznikowy króla Foltesta w Korpusie Cintryjskim marszałka Vissegerda. Znajomy Jaskra i daleki krewny Ciri.

Charakterystyka Edytuj

Daniel to młody i surowy hrabia, jednak cechuje go wyrozumiałość i lojalność wobec swego kraju. Jest potomkiem Muriel Piękne Łotrzycy, nie lubi kiedy ktoś zarzuca jej kazirodztwo i puszczanie się na prawo i lewo.

Chrzest OgniaEdytuj

Daniel został przydzielony do Korpusu Cintryjskiego marszałka Vissegerda, jako oficer łącznikowy króla Foltesta, choć korpus składał się z 8 tysięcy ludzi to tylko 5 tysięcy pochodziło z Cintry, reszta to temerscy ochotnicy. Po rozpuszczeniu plotek o tym że Ciri znajdowała się w Nilfgaardzie, marszałek zaczął rozpuszczać plotki o jej nie prawym pochodzeniu. Etcheverry wspierał go w tym choć doskonale wiedział że nie są prawdziwe, jednak robił to, ponieważ poparcie Cintryjczyków było w interesie Temerii. W czasie walk w Brugge, po udanym wypadzie, jego ludzie przyprowadzili mu Jaskra i Geralta podając ich za nilfgaardzkich szpiegów, hrabia jednak znał Jaska i rozkazał ich uwolnić. Mimo to, gdy zostają zauważeni przez marszałka Vissegerda, zostali ponownie uwięzieni i pomimo że Daniel próbował się za nimi wstawić nic z tego nie wyszło.

Wiedźmin 2:Zabójcy KrólówEdytuj

W grze nie występuje bezpośrednio Daniel, lecz krewny Enzo Etcheverry ze swoimi żołnierzami, którzy bronią zamku La Valette.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

(...) wysoki, szczupły rycerz w szmelcowanej, bogato złoconej zbroicy (...).
Chrzest ognia

Rycerz w pozłacanej zbroi parsknął, potem zaś uważnie przyjrzał się Jaskrowi, a młoda, lecz surowa twarz rozjasniła mu się nagle.
Chrzest ognia

– To jest wydzielony oddział armii Temerii. Ja jestem oficerem łącznikowym króla Foltesta, służy tu też sporo temerskiej szlachty z pocztami, które dla porządku lilie noszą na tarczach.
Chrzest ognia

Krótko mówiąc, jestem z owa Cirllą spokrewniony. Muriel, hrabina Garramone, była również moją praprababką.
Chrzest ognia

CiekawostkiEdytuj

  • W wielkiej bitwie pod Brenną utracił kończynę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki