Fandom

Wiedźmińska Wiki

Depr

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Depr

Depr - postać z przygody I klątwa, i miłość, i zdrada do gry komputerowej Wiedźmin, zjawa nilfgaardzkiego wojaka.

OpisEdytuj

W czasie wojny, gdy oddziały w skład w których wchodził panoszyły się po Maedicie, powierzono mu pilnowanie stodoły stanowiącej więzienie branek wojennych. Kobiety zdołały jednak niepostrzeżenie wyjśc z budynku i zadzgac widłami samotnie wartującego Depra, w odwet za co jego towarzysze spalili niewiasty w stodole. Od tego momentu duch Depra nawiedzał te zgliszcza, jednak zachował prostoduszny charakter i nie stwarza dla nikogo zagrożenia. Geralt po raz pierwszy spotyka go po zawiadomieniu sołtysa Amadeusza Swobody o śmierci królowej kikimor w trakcie zadania "Żyła złota", kiedy widmo sterczy przy moście i przypatruje się pobojowisku po napadzie na karawanę dokonanym przez bandytów Adama Luisa Muriettę. Duch wyznaje m. in., że to właśnie oni obrabowali wóz i wybili załogę, co popycha do przodu misję. Wbrew słowom Depra po przejściu tej fazy zadania można go spotkac w spalonej stodole dopiero w póznym etapie misji "I klątwa, i miłość, i zdrada", jeżeli po pogodzeniu Muńka z Amadeuszem Swobodą Geralt przystanie w domu Idy na jego propozycję udania się do zgliszcz. Geralt natknie się ponownie na Depra, któremu tymczasem terroryzujący go i inne zjawy Genesus nakazał strzeżenie stodoły przed intruzami ze względu na naradę duchów w sprawie zamieszek w wiosce. Depr ulega większemu strachowi przed Anabelą z bliżej nieznanych powodów i decyduje się na przepuszczenie Białego Wilka, za co zbiera pózniej naganę od Genesusa. W ostatnich etapach tej ścieżki przechodzenia zadania przekaże Geraltowi wiadomośc od duchów Adama Luisa Murietty i Idy dla Geralta, prosząc go o udanie się do spalonej stodoły. Przysłuchuje się rozmowie całej trójki, po czym ze wzruszenia nawet szczęśliwym zakończeniem płacze.

Dane z dziennikaEdytuj

Nieszkodliwy duch nilfgaardzkiego żołnierza, nawiedzający spaloną stodołę. Zginął z rąk rozwścieczonych kobiet.

GaleriaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki