FANDOM


Divethaf – ostatni elficki władca Toussaint. Jego panowanie zakończyło ponad tysiąc pięćsetletni okres rządów elfów w tej krainie. Zdecydowana większość rasy opuściła Toussaint zabierając ze sobą wszystko, co się dało. To, czego nie można było zabrać zostało zniszczone, aby nie wpadło w ręce ludzi. To, czego nie udało się zabrać lub zniszczyć elfy obłożyły klątwami.

W roku 781 elfy zostały ostatecznie pokonane przez oddziały ludzi. Ludzki król Ludovic chciał upokorzyć Divethafa i zmusił go padnięcie na kolana i złożenia hołdu. Akt ten miał się powtarzać co roku jako przypomnienie tryumfu rasy ludzkiej nad elfami. Jednakże nigdy więcej do tego nie doszło, gdyż Divethaf zginął w 782 roku podczas pogromu zorganizowanego przez ludzi z Toussaint. Jego grobowiec znajduje się w ruinach pałacu Termes, na południu księstwa.

Po pierwszym hołdzie Divethaf zaplanował zemstę na królu. Stworzył magiczne posągi, które ożywały i atakowały ludzi znajdujących się w ich pobliżu. Statuy były magicznie aktywowane treścią formuły, którą elf musiał powtarzać przy corocznym hołdzie. Posągi miały zostać podarowane Ludovicowi w prezencie, aby potem Divethaf mógł je ożywić w celu zabicia króla. Plan nigdy nie został wcielony w życie ze względu na śmierć elifckiego władcy. Prawie pięćset lat później rzeźby zostały zakupione przez Duranda, przewodniczącego Klubu Historycznego Toussaint. Mężczyzna był całkowicie nieświadomy mocy posągów i przypadkiem aktywował je podczas odgrywania sceny hołdu. Rzeźby zabiły wszystkich członków klubu poza samym przewodniczącym, któremu udało się uciec. Ostatecznie rzeźby zostały zniszczone przez Geralta.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.