Fandom

Wiedźmińska Wiki

Dom Borsodych

3738stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dom Borsodych – dom aukcyjny braci Borsodych w Novigradzie, przy ulicy Głównej. Na początku kariery braci Borsodych, dom był zwykłą szopą na podgrodziu. Z czasem zmienili siedzibę na trzypiętrowy budynek w centrum miasta. Aukcje były tu przeprowadzane raz w kwartale, zawsze w piątki. Przyjeżdżali na nie kolekcjonerzy z całego świata. Można tu było nabyć antyki, dzieła sztuki, kamienie szlachetne, unikatowe wyroby i różne osobliwości. Przed wejściem do domu aukcyjnego, wręczano klientom broszury z regulaminem, obowiązującym podczas aukcji. Dom aukcyjny Borsodych został w końcu przeniesiony do Oxenfurtu. Licytatorem w domu Borsodych był Abner de Navarette.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– (...) Poradziłem, by ich obecny posiadacz wystawił je na aukcji. W domu aukcyjnym braci Borsodych, w Novigradzie. To największa i najbardziej renomowana aukcja kolekcjonerska, z całego świata zjeżdżają tam amatorzy rarytasów, antyków, rzadkich dzieł sztuki, unikatowych wyrobów i wszelkich osobliwości. Żeby wejść w posiadanie jakiegoś fenomenu do swej kolekcji, dziwacy ci licytują jak szaleni, różne egzotyczne cudactwa idą u Borsodych za niebotyczne nieraz sumy. Nigdzie nie da się sprzedać drożej. (...) Aukcje w domu Borsodych odbywają się raz w kwartale. Najbliższa będzie prowadzona w lipcu, piętnastego.
Sezon burz

Dom aukcyjny braci Borsodych mieścił się na placyku przy ulicy Głównej, faktycznie głównej arterii Novigradu, łączącej rynek ze świątynią Wiecznego Ognia. Braci, w początkach swej kariery handlujących końmi i owcami, wtedy stać było tylko na szopę na podgrodziu. Po czterdziestu dwóch latach od założenia dom aukcyjny zajmował imponujący trzypiętrowy budynek w najbardziej reprezentacyjnej części miasta. Wciąż pozostawał w rękach rodziny, ale przedmiotem aukcji były już wyłącznie drogie kamienie, głównie diamenty, oraz dzieła sztuki, antyki i przedmioty kolekcjonerskie. Aukcje odbywały się raz na kwartał, niezmiennie w piątki.
Sezon burz

Więcej w Fandom

Losowa wiki