FANDOM


Dwa warianty przypuszczalnego wyglądu herbu Donimira z Troy
Herb Donimir z Troy Herb Donimir z Troy2

Donimir z Troyredański rycerz, uczestnik wielu bitew, w tym obu pod Sodden. Jego senior władał kasztelem Łysoróg, do którego zapraszał Jaskra po jego występie pod Bleobherisem.

Herb Edytuj

"Trzy kroczące lwy na czerwono czarnym tle"

Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!
(według słów Sheldona Skaggsa)

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

Donimir jest jednym z uczestników turnieju w Toussaint. Występuje w czerwonych barwach.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

- W samej rzeczy! – zakrzyknął jeden z obecnych na polanie rycerzy, chudy jak tyka drągal w czerwono-czarnym wamsie, ozdobionym trzema kroczącymi lwami. – (…) na honor, mości Jaskier, jeśli kiedyś będziecie w pobliżu Łysorogu, kasztelu mego seniora, wstąpcie, nie wahajcie się ani chwili.

Krew elfów

- Ja, Donimir z Troy - krzyknął chudy rycerz z trzema lwami na wamsie - byłem w obu bitwach o Sodden, alem was tam nie widział, panie krasnoludzie!

(...) - Bacz, co mówisz, brodaczu! - poczerwieniał Donimir z Troy, podciągając obciążony mieczem pas rycerski. - I do kogo!

Krew elfów

- Nieprawda to - powiedział Donimir z Troy. - Nie masz na pomniku jej imienia. Moje to strony, nie jeden raz na Wzgórzu byłem i wykute na pomniku napisy czytałem. Trzy czarodziejki tam poległy. Triss Merigold, Lytta Neyd, którą zwano Koral... Hmm... Imię trzeciej wymskło mi się z pamięci...

Krew elfów