FANDOMDraug – demon wojny. Jest duchem wielkiego, a zarazem okrutnego wodza, jak np.Vandergrifta. Powstaje na skutek Klątwy Krwi. Nie ma dokladnego opisu tego monstrum, ponieważ tylko jedna znana osoba, Geralt z Rivii pokonał to stworzenie, ale Draug z którym walczył wiedźmin jest połączeniem szczątek wielu żolnierzy, machin wojennych i pancerzy. Draug jest częstym tematem balllad, bo nie ma możliwości plagiatu wyglądu Drauga (nikt kto go widział, nie przeżył lub nie był w stanie zdać relacji na temat wyglądu i możliwości monstrum) ani nie ma istoty bardziej odpowiedniej na przeciwnika wspaniałego herosa z ballady.

W grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Draug to boss drugiego aktu, który identyfikuje się z kaedweńskim generałem, Vandergriftem.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon występuje karta do gwinta z Draugiem o wartości 10.
Draug.jpg

Draug z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gwint-Draug.PNG

Karta do Gwinta.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki