FANDOM


Dun Dâre – wieś, w której swój posterunek mieli Cyprian Fripp Młodszy, Yuz Jannowitz, Dede Vargas i Rispat La Pointe. Do karczmy, gdzie przebywali, przybył również dziad zarabiający grą na dudach i śpiewem. Gdy opowiadał mężczyznom o nocy Saovine, do Dun Dâre przyjechała Ciri. Zabiła Frippa, Jannowitza, Vargasa i La Pointe'a.

Dane z książek Sapkowskiego

Nocą jak kir czarną przybyli do Dun Dâre
Gdzie się młoda wiedźminka skrywała
Z każdej jednej strony sioło otoczyli
Aby ucieknąć im nie zdołała
Nocą jak kir czarną chcieli ją wziąć zdradą
Atoli im się to nie udało
Nim blade słonko wzeszło, na zmarzłym gościńcu
Trzydzieści trupów leżało

Pieśń dziadowska o rzezi straszliwej, która w Dun Dâre w noc Saovine się zdarzyła

Wieża Jaskółki

Niektórzy nawet uwierzyli, że to wszystko były zjawiska naturalne albo przywidzenia. I nawet śmiali się z nich. Ale przestali się śmiać. Po Dun Dâre. Po Dun Dâre nie śmiał się już nikt.
Wieża Jaskółki

– (...) Ale w Dun Dare, pół dnia od nas, siedzi czterech. W karczmie na wysiółku kwaterują. Łotry, dobry panie pustelniku, łotry zatracone, paskudniki. Do dziewek się brali, a jak się im chłopy postawiły, to ubili, panie dobry, bez litości. (...) Sołtysa i jeszcze jednego.
Wieża Jaskółki

– (...) Potem już będzie osada Dun Dare, od jej północnej strony jest wysiółek. Kilka chałup. A za nimi, na rozstaju, karczma.
Wieża Jaskółki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.